«Βυθίζεται» η Κολωνία του Λημνιού

Από thessports.gr: Στους έξι βαθμούς μείωσε την απόσταση από την ζώνη του Champions League η Μπάγερ Λεβερκούζεν που δεν είχε πρόβλημα απέναντι στην Κολωνία (3-0). Οι βραχύσωμοι επιθετικοί των ασπιρινών διέλυσαν κάθε αμυντικό πλάνο των φιλοξενούμενων που στην πραγματικότητα άντεξαν μόλις πέντε λεπτά.
Πηγή: thessports.gr

Το γρήγορο γκολ του Μπέιλι (5', 1-0) άλλαξε εντελώς την αναμέτρηση, με τους τράγους να ανοίγονται και να είναι ευάλωτοι σε κάθε αντεπίθεση. Ο Ντιαμπί καθάρισε το ματς στο ξεκίνημα της επανάληψης (51', 2-0), ενώ το δεύτερο γκολ του Τζαμαϊκανού, Λίον Μπέιλι διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 76ο λεπτό.

Ο Δημήτρης Λημνιός μπήκε ως αλλαγή στο 86ο λεπτό, με την Κολωνία να παραμένει στην προτελευταία θέση στο -3 από τα μπαράζ παραμονής.