Καθησυχαστική η πρώτη εκτίμηση για Τζόλη

Από sdna.gr: Η πρώτη εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου του ΠΑΟΚ σχετικά με τον τραυματισμό του Χρήστου Τζόλη στον αστράγαλο είναι ιδιαίτερα καθησυχαστική για τον παίκτη, τον Πάμπλο Γκαρσία και τον κόσμο του Δικεφάλου.
Πηγή: sdna.gr

Ο Χρήστος Τζόλης αντικαταστάθηκε με πρόβλημα στον δεξιό αστράγαλο στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στη Λαμία (4-0) και λίγα λεπτά μετά το δικό του τέρμα. Πρόκειται για χτύπημα που δέχτηκε από αντίπαλο στο σημείο της ποδοκνημικής και το οποίο έπειτα πρήστηκε.

Ο νεαρός επιθετικός θα υποβληθεί κατά πάσα πιθανότητα απόψε (21/02) σε ακτινογαρφία, ώστε να διαπιστωθεί με απόλυτη ευκρίνεια το είδος και μέγεθος του τραυματισμού, ωστόσο το ιατρικό επιτελείο του ΠΑΟΚ επιμένει πως ο τραυματισμός δεν είναι ανησυχητικός και ότι ο Τζόλης θα επιστρέψει στις προπονήσεις σε δύο-τρεις ημέρες.

Επιπλέον, και με τα παραπάνω δεδομένα, είναι σχεδόν απίθανο να μην προλάβει το επόμενο παιχνίδι του Δικεφάλου, κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.