Το… buzzer beater του Βιεϊρίνια (videos)

Από inpaok.com:Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League της σεζόν 2010/11, ο ΠΑΟΚ είχε υποδεχθεί την ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας, στις 13 Νοεμβρίου του 2010.
Πηγή: inpaok.com

Ο Δικέφαλος είχε προηγηθεί με γκολ του Γιώργου Φωτάκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, έπειτα από ωραίο γύρισμα του Αντελίνο Βιεϊρίνια.

Η ΑΕΚ είχε ισοφαρίσει με πέναλτι του Λεονάρντο στο 69ο λεπτό, όμως ο ΠΑΟΚ και ο Βιεϊρίνια δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ντέρμπι, ο Πορτογάλος πήρε την μπάλα από δεξιά, έπειτα από ωραίο ξεμαρκάρισμα του Ζλάταν Μουσλίμοβιτς, αυτός έφερε την μπάλα στο αριστερό και με εκπληκτικό σουτ νίκησε τον Σάχα και έκανε το 2-1, για τον Δικέφαλο.

Δείτε παρακάτω στιγμιότυπα της αναμέτρησης, αλλά εφόσον επιθυμείτε και ολόκληρο το παιχνίδι: