Φιλική ήττα για την Κ19 του ΠΑΟΚ

Από sfina.gr: Η Κ-19 του ΠΑΟΚ συνεχίζει την προετοιμασία της για τη νέα σεζόν, δίνοντας φιλική αναμέτρηση στην Κατερίνη απέναντι στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, με τους παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία να γνωρίζουν την ήττα με 3-2.
Πηγή: sfina.gr

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ του Καλαϊτζίδη, όμως η Κ-19 του ΠΑΟΚ αναλαμβάνοντας τα ηνία του αγώνα έφτασε στην ισοφάριση με δύο γκολ του Πανίδη, με το 2-2 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι προπονητές των δύο ομάδων προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές και ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, ήταν αυτός που βρήκε το γκολ της νίκης με τον Γαρυφαλόπουλο να γράφει το τελικό 3-2.

Ο ΠΑΟΚ του Πάμπλο Γκαρσία αγωνίσθηκε με τους: Τσόπτση, Ταχάτο, Παναγιώτου, Κουλιεράκη, Γιαξή, Αβοντισιάν, Πανίδη, Τσοπουρογλου, Γκορτετσιάνι, Κουλούρη και Σπυράκο.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι: Μπαλωμένος, Μοναστηρλής, Τσόπτσης, Καλουτσικίδης, Κιτσάκης, Μανωλούδης, Άλμπερτ, Ντοναντόνι, Τσίκο, Δρόσδης, Πιπιλιάδης και Κωνσταντέλιας.