Όταν ο Βιεϊρίνια… σώπασε τον Πειραιά (video)

Από inpaok.com:Την Τετάρτη (24/6) ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στον Πειραιά, για τον δεύτερο ημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδας, στην ρεβάνς του 3-2 της Τούμπας.
Πηγή: inpaok.com

Οι δύο ομάδες έχουν αρκετά μεγάλη προϊστορία στον θεσμό του κυπέλλου, με τους προημιτελικούς της σεζόν 2010-11, να έχουν τη δική τους ιστορία, με τον Δικέφαλο να παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά.

Στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων, ο ΠΑΟΚ έμεινε όρθιος στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», καθώς έφυγε με το 1-1 σκορ, το οποίο ήταν καθοριστικό ενόψει της ρεβάνς, όπου οι «ασπρόμαυροι» πήραν την πρόκριση με 1-0.

Μπορεί η ομάδα του Μάκη Χάβου να έμεινε πίσω στο σκορ από την κεφαλιά του Μοντέστο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όμως με ένα εκπληκτικό γκολ του Βιεϊρίνια (άψογο κατέβασμα, μετά από 50άρα μπαλιά του Τσιρίλο) ήρθε η ισοφάριση στο 82′, με τον Πορτογάλο να... παγώνει τους οπαδούς των «ερυθρόλευκων».

Θυμηθείτε παρακάτω τα στιγμιότυπα από εκείνο το παιχνίδι, αλλά και ολόκληρο το ματς: