Βασικός ο Εσίτι μετά από 126 μέρες!

Από sfina.gr: Τον Άντερσον Εσίτι επέλεξε ο Αμπέλ Φερέιρα για την βασική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ, στο πλάι του Ομάρ Ελ Καντουρί στην μεσαία γραμμή του Δικεφάλου.
Πηγή: sfina.gr

Ο Νιγηριανός αμυντικός μέσος επιστρέφει στην ενδεκάδα μετά από 126 (!) μέρες που βρέθηκε ανάμεσα σε πάγκο και... εξέδρα. Η τελευταία φορά που ο Εσίτι πήρε ευκαιρία βασικού από τον Φερέιρα, ήταν στον αγώνα με τον ΟΦΗ για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στις 9 Φεβρουαρίου.

Η... λεπτομέρεια που κάνει την διαφορά είναι ότι σε εκείνο τον αγώνα, ο Πορτογάλος κόουτς του ΠΑΟΚ αντικατέστησε τον Εσίτι κατά την διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0. Στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα με το ευρύ 4-0...