Η πρώτη αντίδραση Φερέιρα!

Από thessports.gr: Στην κάμερα του ΡΑΟΚ TV μίλησε ο Άμπελ Φερέιρα μετά από την λήξη της αναμέτρησης που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2.
Πηγή: thessports.gr

Αναλυτικά όσα είπε:

«Ξέραμε ότι ήταν ένα πολύ δύσκολο ματς, θέλαμε τη νίκη αλλά μπήκαμε αγχωμένοι στον αγώνα. Ο αντίπαλος άδικα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο τα δώσαμε όλα, πετύχαμε το γκολ της ισοφάρισης, είχαμε το δοκάρι και δείξαμε ότι είμαστε μια ομάδα που αρνείται να χάσει.

Για εμάς είναι πολύ θετικό το γεγονός που χάσαμε. Ο Βιεϊρίνια έδειξε μεγάλη ψυχή, είναι ένας παίκτης με τεράστια ποιότητα. Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους οπαδούς μας. Ο αντίπαλος με καθυστερήσεις προσπάθησε να κάνει καθυστερήσεις και δικαίως τιμωρήθηκε στο τέλος για αυτή του την επιλογή».