Επιτυχίες και μετάλλια στις Πανελλήνιες Ημέρες Νεολαίας!

Με δύο χρυσά μετάλλια από τη Δέσποινα Τουρλή και τρία αργυρά, εκ των οποίων τα δύο ήρθαν από τη Χαμαϊδή Σιδηροπούλου και το ένα από το Θεόδωρο Πρασσά και με την 5η θέση στην ομαδική βαθμολογία επέστρεψε η αποστολή του τμήματος ποδηλασίας του ΠΑΟΚ από τις Πανελλήνιες Ημέρες Νεολαίας, που έγιναν στην Αθήνα. Από acpaok.gr : Σε μία πραγματική γιορτή για την ποδηλασία, αφού συνολικά συμμετείχαν 330 αθλητές και 44 ομάδες από όλη την ελλάδα, η ομάδα μας έδειξε τη δύναμή της, αφού συμμετείχε σε αυτή με 16 αθλητές.
Πηγή: acpaok.gr

Η Δέσποινα Τουρλή κατάφερε να κερδίσει τα δύο χρυσά μετάλλια σε χρονόμετρο και αντοχή, δείχνοντας τη δύναμή της, ενώ η Χαμαϊδή Σιδηροπούλου στον αγώνα ταχύτητας και τη δεξιοτεχνία κατέκτησε δύο αργυρά μετάλλια. Ο Θεόδωρος Πρασσάς στον αγώνα ταχύτητας κατέκτησε τη 2η θέση, ενώ καλές θέσεις κατέλαβαν και οι αθλητές στην κατηγορία παμπαίδων - παγκορασίδων.