Πρωινά σπαθιά για τους παίδες...

Από acpaok.gr: Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Final 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στην πόλη της Έδεσσας ο ΠΑΟΚ παραχώρησε ισοπαλία στο πρωινό του παιχνίδι στην ομάδα της Προσοτσάνης με σκορ 33-33.

Ο Δικέφαλος πήρε από το ξεκίνημα του παιχνιδιού προβάδισμα 7-6, 12-8 με σφιχτή άμυνα, η οποία του έδινε πλουραλισμό στην επίθεση, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό αφού πήγε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ 16-17. Στην επανάληψη μοιρασμένο και πάλι το παιχνίδι με το τελικό σκορ να αντικατοπτρίζει την είκονα του αγώνα 33-33.

Το απόγευμα η ομάδα θα παίξει τα ρέστα της για την πρόκριση στην τετράδα απέναντι στον Αερωπό.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Μπαμπατζανίδης, Αλεξανδρόπουλος, Μαλανδρής 4, Μαυρουλοσηφάκης, Βελισσαρίου, Σαχίνης, Τεληκώστογλου Στ. 2, Νατσιόπουλος, Λαμπούδης, Κυριακίδης 8, Κοντούδης 2, Γιορανίδης 9, Παπαγιώτας 5, Καρυπίδης, Τεληκώστογλου Μ. 3, Ζερβίδης.

Ημίχρονο: 16-17
Τελικό: 33-33