Η καρφωματάρα του Μορέιρα! (vid)

Από inpaok.com: Ο Λίνος Χρυσικόπουλος έκανε μαγική εμφάνιση στην Τενερίφη. Είχε 24 πόντους (με 3/4 δίποντα και 6/7 τρίποντα), πέντε ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και πέτυχε και το νικητήριο καλάθι του Δικέφαλου στο διπλό επί των Ισπανών με 66-65.
Πηγή: inpaok.com

Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του ΠΑΟΚ!

Εξαιρετικός όμως ήταν και ο Γιανίκ Μορέιρα που είχε 12 πόντους και 9 ριμπάουντ σε περίπου 24 λεπτά συμμετοχής.

Ο Ανγκολέζος σέντερ προσέφερε και μια φάση που αναρτήθηκε και στα social media του Basketball Champions League.

Μετά από εξαιρετική ασίστ του Χάτσερ, ο Μορέιρα κάρφωσε εντυπωσιακά την μπάλα στο αντίπαλο καλάθι στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου για να μειώσει ο Δικέφαλος σε 33-32.