Πλήρωσε ακριβά τα δικά του λάθη!

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας με 2-1 από τον Ολυμπιακό ...

Ολυμπιακός: Βάτσλικ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά (70' Μπουχαλάκης), Αγκιμπού (83' Κουντέ), Μασούρας (83' Βρουσάι), Ροντρίγκες (46' Ονιεκούρου), Ελ Αραμπί (59' Τκίνιο).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ (59' Βιεϊρίνια), Σβαμπ, Εσίτι (46' Ελ Καντουρί), Αουγκούστο, Αν. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ (59' Μιτρίτσα, 78' Μουργκ), Άκπομ (59' Σφιντέρσκι).

Σύντομα περισσότερα ...

..............................................

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

81ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μουργκ με σουτ μετά από σέντρα του Ελ Καντουρί

79ο λεπτό: Ο Βαρελα κόντραρε το σουτ του Τικίνιο αποσοβώντας τον κίνδυνο

78ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή, ο Μουργκ στη θέση του Μιτρίτσα

70ό λεπτό: Μπουχαλάκης στη θέση του Καμαρά

59ο λεπτό: Μπήκαν Μιτρίτσα, Βιεϊρίνια, Σφιντέρσκι και βγήκαν Μπίσεσβαρ, Σίντκλεϊ και Άκπομ

58ο λεπτό: Στο δοκάρι η βολίδα του Μιχαηλίδη!

57ο λεπτό: Κίτρινη και στον Καμαρά για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ

52ο λεπτό: Κίτρινη στον Ελ Αραμπί

51ο λεπτό: Σουτ του Καμαρά, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης και με τη βοήθεια του δοκαριού

46ο λεπτό: Ελ Καντουρί στη θέση του Εσίτι και Ονιεκούρου αντί του Μασούρα

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

35ο λεπτό: Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ από κοντά να σουτάρει άουτ

31ο λεπτό: Ανύπαρκτη αμυντική λειτουργία και 2-0 ο Μασούρας

29ο λεπτό: Σουτ του Ελ Αραμπί στο δοκάρι και στη συνέχεια η κεφαλιά του ίδιου άουτ

28ο λεπτό: Σουτ του Καμαρά άουτ

22ο λεπτό: 1-0 ο Αγκιμπού Καμαρά στην πρώτη ευκαιρία του γάβρου, μετά από λάθος του Εσίτι και αφού η μπάλα κόντραρε στον Βαρέλα!

16ο λεπτό: Κίτρινη στον Σίντκλεϊ για μαρκάρισμα στον Λαλά

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό στη σέντρα

Ολυμπιακός: Βάτσλικ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά (70' Μπουχαλάκης), Αγκιμπού (83' Κουντέ), Μασούρας (83' Βρουσάι), Ροντρίγκες (46' Ονιεκούρου), Ελ Αραμπί (59' Τκίνιο). Αναπληρωματικοί: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Ονιεκούρου, Κουντέ, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Σοάρες, Παπαδόπουλος

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ (59' Βιεϊρίνια), Σβαμπ, Εσίτι (46' Ελ Καντουρί), Αουγκούστο, Αν. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ (59' Μιτρίτσα, 78' Μουργκ), Άκπομ (59' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Μιχάι, Κρέσπο, Γιαξής, Καντουρί, Μουργκ, Μιτρίτσα, Σφιντέρσκι.

..................................

19:00 Η καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο του Καραϊσκάκης

19:50 Σε εξέλιξη η προθέρμανση των τερματοφυλάκων, στο άδειο λόγω τιμωρίας Καραϊσκάκη