Ήταν αποτελεσματικός αυτή τη φορά!

Για την 17η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον ΟΦΗ με 0-3 ...

Ο Γκαρσία παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Περέιρα, Τσιγγάρα, Σβαμπ, Ουάρντα, Μουργκ, Τζόλη, Κρμέντσικ.

Ο ΠΑΟΚ είχε την ξεκάθαρη υπεροχή στο πρώτο 45λεπτο, έβγαλε φάσεις μπροστά στην εστία των γηπεδούχων αλλά καμία από τις 13 τελικές δεν μεταφράστηκε σε κάποιο γκολ!

Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Ουάρντα από καλή θέση σούταρε, αλλά ο Βάτερμαν απέκρουσε και τρία λεπτά αργότερα το σουτ του Κρμέντσικ πέρασε άουτ. Στο 11ο λεπτό νέα χαμένη ευκαιρία από τον Κρμέντσικ! Τετ α τετ μετά από μπαλιά του Ουάρντα, αλλά πλάσαρε άουτ!

Στο 19ο λεπτό έπιασε καταπληκτική κεφαλιά ο Κρμέντσικ, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 23ο λεπτό, ο Βάτερμαν ανέτρεψε τον Τζόλη έξω από την περιοχή, αρχικά ο Διαμαντόπουλος έδειξε κίτρινη και φάουλ. Με τη βοήθεια του VAR η κίτρινη έγινε σωστά κόκκινη! Το φάουλ το εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια στο τείχος...

Στο 38ο λεπτό ήταν και πάλι άστοχος ο Κρμέντσικ από καλή θέση, ενώ στο 44' με σωτήρια επέμβαση ο Σωτηρίου σε προβολή του Κρμέντσικ! Η τελευταία καλή μας ευκαιρία στο ημίχρονο καταγράφηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Σωτηρίου απέκρουσε δύσκολα την κεφαλιά του Τζόλη.

Με την έναρξη της επανάληψης, στο 48ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ βρήκε δίχτυα με τον Τζόλη να αξιοποιεί τη σέντρα του Μουργκ και πέντε λεπτά αργότερα ο Βαρέλα με κοντινό σουτ μετά και πάλι από σέντρα του Μουργκ διπλασίασε τα γκολ του ΠΑΟΚ!

Ο Δικέφαλος συνέχισε να είναι η ομάδα που απειλούσε και στο 68ο λεπτό ο Κρμέντσικ σημείωσε με όμορφο πλασέ το 0-3. Ο Γκαρσία στα εναπομείναντα λεπτά έδωσε χρόνο συμμετοχής στους Λάμπρου, Σφιντέρσκι, Ντόουγκλας, Σοάρες και Κωνσταντέλια.

Ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που προσπαθούσε να φτάσει σε ένα ακόμη γκολ, χωρίς να τα καταφέρει καθώς οι ευκαιρίες που βγήκαν ... χάθηκαν!

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Λυμπεράκης (30' Σωτηρίου), Σελίμοβιτς, Στάρτζεον (69' Γρίβας), Νέιρα, Βαφέας, Βούρος (77' Σολίς), Σαρντινέρο (67' Γιαννούλης), Στάικος, Κοροβέσης (77΄Σουρνάκης).

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια (76' Σοάρες), Βαρέλα, Κρέσπο, Περέιρα, Τσιγγάρας, Σβαμπ (76' Ντόουγκλας), Ουάρντα (83' Κωνσταντέλιας), Μουργκ (69' Λάμπρου), Τζόλης, Κρμέντσικ (76' Σφιντέρσκι).

.......................................

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

89o λεπτό: Ο Σωτηρίου πρόλαβε και σταμάτησε με το σώμα το σουτ του Σοάρες

83ο λεπτό: Κωνσταντέλιας στη θέση του Ουάρντα!

77ο λεπτό: Βγήκαν Βούρος, Κοροβέσης και μπήκαν Σολίς, Σουρνάκης

76ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγήκαν Κρμέντσικ, Σβαμπ, Βιείρίνια και μπήκαν Σφιντέρσκι, Ντόουγκλας, Σοάρες

74ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιντ (σωστά) τον γκολ του Κρμέντσικ, πάντως το τελείωμα ήταν τρομερό!

72ο λεπτό: Κεφαλιά του Βαρέλα από καλή θέση, μπλόκαρε ο Σωτηρίου

69ο λεπτό: Βγήκαν Σαρντινέρο, Στάρτζεον και μπήκαν Γιαννούλης και Γρίβας

69ο λεπτό: Λάμπρου στη θέση του Μουργκ

68ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κρμέντσικ!

67ο λεπτό: Κεφαλιά του Τζόλη άουτ

64ο λεπτό: Κίτρινη στον Κρέσπο

55ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια μπλόκαρε ο Σωτηρίου

53ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 ο Βαρέλα μετά από μπαλιά του Μουργκ

48ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Τζόλη μετά από σέντρα του Μουργκ από τα δεξιά

Ξεκίνησε η επανάληψη χωρίς αλλαγές οι ομάδες

Ημίχρονο στην Κρήτη με τον ΠΑΟΚ να είναι πολύ καλύτερος των γηπεδούχων και να του λείπει μόνο το γκολ!

45'+4': Μεγάλη επέμβαση του Σωτηρίου σε κεφαλιά του Τζόλη

7 λεπτά οι καθυστερήσεις

44ο λεπτό: Επέμβαση Σωτηρίου σε προβολή του Κρμέντσικ!

42ο λεπτό: Κίτρινη στον Περέιρα

38ο λεπτό: Και πάλι άστοχος ο Κρμέντσικ από καλή θέση

30ό λεπτό: Σωτηρίου στη θέση του Λυμπεράκη

23ο λεπτό: Ο Βάτερμαν ανέτρεψε τον Τζόλη έξω από την περιοχή, αρχικά κίτρινη και φάουλ. Με τη βοήθεια του VAR η κίτρινη έγινε σωστά κόκκινη!Το εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια στο τείχος

19ο λεπτό: Καταπληκτική κεφαλιά ο Κρμέντσικ, στο δοκάρι η μπάλα

11ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Κρμέντσικ! Τετ α τετ μετά από μπαλιά του Ουάρντα, πλάσαρε άουτ

7ο λεπτό: Σουτ του Κρμέντσικ άουτ

4ο λεπτό: Ο Ουάρντα από καλή θέση σούταρε, ο Βάτερμαν απέκρουσε

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΟΦΗ στη σέντρα

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Λυμπεράκης (30' Σωτηρίου), Σελίμοβιτς, Στάρτζεον (69' Γρίβας), Νέιρα, Βαφέας, Βούρος (77' Σολίς), Σαρντινέρο (67' Γιαννούλης), Στάικος, Κοροβέσης (77΄Σουρνάκης). Αναπληρωματικοί: Στον πάγκο είναι οι: Σωτηρίου, Σολίς, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας, Σουρνάκης

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια (76' Σοάρες), Βαρέλα, Κρέσπο, Περέιρα, Τσιγγάρας, Σβαμπ (76' Ντόουγκλας), Ουάρντα (83' Κωνσταντέλιας), Μουργκ (69' Λάμπρου), Τζόλης, Κρμέντσικ (76' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Σοάρες, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Αουγκούστο, Νινούα, Κωνσταντέλιας, Λάμπρου, Σφιντέρσκι