Δεν κέρδισε ούτε τη ... μισή γειτονία!

Για την 10η και τελευταία αγωνιστική των play offs της Super League, o ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 στην Τούμπα με τον Άρη...

Ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Μιχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδη, στα χαφ τους Ροντρίγκο, Γιαννούλη, Ελ Καντουρί, Μαουρίσιο, σε ελεύθερο ρόλο ο Μπίσεσβαρ και επιθετικό δίδυμο οι Τζόλης, Σφιντέρσκι.

Η ομάδα απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε όλους κι όλους 13 παίκτες στην αποστολή δεν έδειξε και πολλά πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά παρόλα αυτά είχε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για να φτάσει σε κάποιο/κάποια γκολ.

Αρχικά στο 3ο λεπτό, χάθηκε τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Κουέστα απέκρουσε την κεφαλιά του Μαουρίσιο και στη συνέχεια το σουτ του Μπίσεσβαρ σε τετ α τετ βρήκε το δοκάρι και πέρασε άουτ!

Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή της μπάλας, πίεσε κατά διαστήματα για να βρει διαδρόμους προς την εστία του συμπολίτη, αλλά σπατάλησε τριάντα ολόκληρα λεπτά, παίζοντας ανούσια, προβλέψιμα και με ατομικά λάθη των παικτών μας, πολλοί από τους οποίους προβλημάτισαν και πάλι!

Στο 34o λεπτό, είχαμε νέα μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Κουέστα νίκησε τον Τζόλη στο τετ α τετ και στη συνέχεια ο Καντουρί σούταρε με τον Κουέστα εξουδετερωμένο, αλλά ο Σόουζα απέκρουσε με κεφαλιά πάνω στη γραμμή...

Ο ΠΑΟΚ απείλησε στην επανάληψη στο 59ο λεπτό, όταν η κεφαλιά του Βαρέλα, εκατοστά άουτ η μπάλα, η ομάδα συνέχισε να έχει ανούσια υπεροχή αλλά κλασική φάση έβγαλε στο ... 91' όταν βρέθηκε σε θέση τετ α τετ ο Στοχ, αλλά ήταν τραγικό το πλασέ του!

Στο 95' είδε απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βιεϊρίνια για μαρκάρισμα στον Μαντσίνι, ο οποίος όπως και πολλοί συμπαίκτες του έκαναν καθυστερήσεις που δε θα τις έκανε ούτε ομάδα Γ' Εθνικής με την ανοχή του Γάλλου ρέφερι!

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι (77' Στοχ), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Καντουρί (71' Εσίτι), Μαουρίσιο, Ροντρίγκο (77' Βιεϊρίνια), Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ (71' Άκπομ), Τζόλης (64' Λημνιός), Σφιντέρσκι.

.............................................

95ο λεπτό: Κόκκινη στον Βιεϊρίνια για σπρώξιμο στον Μαντσίνι, στο ίδιο λεπτό Τσαγκαλίδης στη θέση του Διαμαντόπουλου

91ο λεπτό: Τετ α τετ ο Στοχ, τραγικό το πλασέ του

5 λεπτά οι καθυστερησεις

89ο λεπτό: Κίτρινη στον Μαντσίνι

85ο λεπτό: Κίτρινη στον Σόουζα

77ο λεπτό: Βιεϊρίνια και Στοχ στις θέσεις των Σοάρες - Μιχάι

74ο λεπτό: Ο Γιαννούλης από καλή θέση πετάει στα σκουπίδια την ευκαιρία!

72ο λεπτό: Κεφαλιά του Μιχαηλίδη μετά από κόρνερ του Σοάρες,  άουτ η μπάλα!

71ο λεπτό: Εσίτι αντί του Καντουρί και Άκπομ αντί του Μπίσεσβαρ

66ο λεπτό: Σέντρα σουτ του Σοάρες, δεν πρόλαβε ο Σφιντέρσκι

64ο λεπτό: Λημνιός στη θέση του Τζόλη

62ο λεπτό: Ο Πασχαλάκης απέκρουσε δύσκολα το φάουλ του Ματίγια!

59ο λεπτό: Κεφαλιά του Βαρέλα, εκατοστά άουτ η μπάλα

58ο λεπτό: Κίτρινη στον Ματίγια

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

45ο λεπτό: Κίτρινη στον Σφιντέρσκι για κράτημα στον Σάσα

36ο λεπτό: Χωρίς να παίζει μπαλάρα, ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που θα μπορούσε να είχε ήδη ανοίξει λογαριασμό στην Τούμπα

34o λεπτό: Νέα τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Κουέστα νίκησε τον Τζόλη στο τετ α τετ και στη συνέχεια ο Καντουρί σούταρε με τον Κουέστα εξουδετερωμένο, αλλά ο Σόουζα απέκρουσε με κεφαλιά πάνω στη γραμμή

24ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Μαουρίσιο άουτ

19ο λεπτό: Κεφαλιά του Μπαγκαλιάνη, άουτ η μπάλα

18ο λεπτό: Κίτρινη στον Καντουρί σε φάση που δεν υπάρχει καν φάουλ!

8ο λεπτό: Σουτ του Ελ Καντουρί απέκρουσε ο Κουέστα, στη συνέχεια της φάσης ο Σφιντέρσκι από πλάγια θέση προσπάθησε να σκοράρει, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ

3ο λεπτό: Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Κουέστα απέκρουσε την κεφαλιά του Μαουρίσιο και στη συνέχεια το σουτ του Μπίσεσβαρ σε τετ α τετ βρήκε το δοκάρι και πέρασε άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Άρη στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι (77' Στοχ), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Καντουρί (71' Εσίτι), Μαουρίσιο, Ροντρίγκο (77' Βιεϊρίνια), Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ (71' Άκπομ), Τζόλης (64' Λημνιός), Σφιντέρσκι. Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Λημνιός Τσιγγάρας, Στοχ, Άκπομ, Κούτσιας

Άρης: Κουέστα, Σόουζα, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Σάσα, Ματίγια, Μαρτίνες, Γκάμα, Μαντσίνι, Διαμαντόπουλος (95' Τσαγγαλίδης). Αναπληρωματικοί: Έμαν,  Τσαγγαλίδης

..................................

Τα παιχνίδια της αγωνιστικής αυτής ξεκίνησαν στις 20:00 και είναι τα εξής ...

ΠΑΟΚ - Άρης 0-0 στο 70'

Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0

Παναθηναίκός - ΟΦΗ 3-2

18:25 Έφτασε στο γήπεδο η ... 13μελής αποστολή της ομάδας της συνοικίας και οι παίκτες του συμπολίτη έκαναν ήδη την καθιερωμένη βόλτα στον αγωνιστικό χώρο. Λίγο αργότερα κατέφτασε και ο ΠΑΟΚ

H 11άδα του Δικεφάλου

19:06 Βγήκαν για ζέσταμα οι τερματοφύλακές μας

19:24 Για προθέρμανση οι παίκτες του Άρη και τέσσερα λεπτά αργότερα βγήκε και ο ΠΑΟΚ