"Σβηστό" 0-2 για τον ΠΑΟΚ στη συνοικία!

Για την 4η αγωνιστική των play offs της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον Άρη με 0-2 ...

Ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Πασχαλάκη, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ, Τζόλης, Στοχ και Σφιντέρσκι.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε το ματς με τους καλύτερους οιωνούς, καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό κέρδισε πέναλτι (χέρι ο Μπα), όμως το εκτέλεσε άσχημα ο Σφιντέρσκι και ο Κουέστα απέκρουσε.

Στο 10' ο Μπίσεσβαρ βγήκε τετ α τετ μετά από κεφαλιά πάσα του Τζόλη, αλλά το πλασέ του το απέκρουσε ο Κουέστα.

Στο 13' ο Κουέστα και πάλι ήταν αυτός που σταμάτησε το σουτ του Γιαννούλη, με τους γηπεδούχους σταδιακά να ισορροπούν το παιχνίδι και να το μεταφέρουν προς την περιοχή μας, κερδίζοντας κόρνερ αλλά και κάποια φάουλ περιφερειακά της περιοχής μας

Στο 28' ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε το ασθενές πλασέ του Σφιντέρσκι που βρέθηκε τετ α τετ μετά από μπαλιά του Πασχαλάκη.

Το σκορ άνοιξε στο 36' ο Βαρέλα με κεφαλιά, μετά από καλοχτυπημένο φάουλ που εκτέλεσε ο Στοχ, για να έρθει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σφιντέρσκι να κάνει το 0-2 με πλασέ μετά από ασίστ του Μπίσεσβαρ.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Άρης έπαιξε ψηλά, πίεσε κερδίζοντας κόρνερ και φάουλ γύρω από την περιοχή μας αλλά χωρίς να κάνει ευκαιρία.

Ο ΠΑΟΚ σταδιακά ισορρόπησε και στο 68ο λεπτό, χάθηκε καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Στοχ βρήκε τον Σφιντέρσκι που από κοντά πλάσαρε πάνω στον Κουέστα

Στο 72ο λεπτό, νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα ακριβείας ο Στοχ, κεφαλιά ο Σφιντέρσκι, μπλόκαρε ο Κουέστα. Ο Φερέιρα έδωσε χρόνο συμμετοχής στο ματς μεταξύ σε τρεις μικρούς (Τζόλη, Τσιγγάρα, Μιχαηλίδη), την ώρα που ο προπονητής του Άρη δεν έκανε καμία αλλαγή!

Τελευταίο αξιομνημόνευτο σημείο στο ματς, η αποβολή του Δεληζήση στο 92' για φάουλ στον Άκπομ!

Συμπερασματικά ο ΠΑΟΚ πέρασε πολύ εύκολα από τη συνοικία, κλείνοντας τους διαδρόμους προς την περιοχή μας με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μην κάνουν ούτε φάση! Αντίθετα αν ο Σφιντέρσκι ήταν πιο προσεκτικός στα τελειώματά του θα μιλούσαμε για ντόρτι, τουλάχιστον!

Άρης: Κουέστα, Κόρχουτ, Δεληζήσης, Ρόουζ, Σάσα, Ματίγια, Τόνσο, Γκάμα, Μπα, Μαντσίνι, Ιντέγε.

36' ο ..................................

93ο λεπτό: Μιχαηλίδης στη θέση του Μάτος

92ο λεπτό: Κόκκινη στον Δεληζήση για φάουλ στον Άκπομ! Το φάουλ το εκτέλεσε ο Μαουρίσιο άουτ

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

87ο λεπτό: Κίτρινη στον Πασχαλάκη για καθυστέρηση!

86ο λεπτό: Λημνιός και Τσιγγάρας στις θέσεις των Μπίσεσβαρ και Στοχ

84ο λεπτό: Ο Ματίγια εκτέλεσε φάουλ πάνω στο πρόσωπο του Μάτος

81ο λεπτό: Ροντρίγκο, Άκπομ στις θέσεις των Τζόλη και Σφιντέρσκι

72ο λεπτό: Και νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα ακριβείας ο Στοχ, κεφαλιά ο Σφιντέρσκι, μπλόκαρε ο Κουέστα

Διακοπή για νμα δροσιστούν οι παίκτες

68ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Στοχ βρήκε τον Σφιντέρσκι που από κοντά πλάσαρε πάνω στον Κουέστα

67ο λεπτό: Κόρνερ ο Στοχ, κεφαλιά ο Μάτος άουτ

65ο λεπτό: Κίτρινη στον Τζόλη

57ο λεπτό: Κίτρινη στον Μπα για φάουλ στον Γιαννούλη

56ο λεπτό: Σουτ του Γκάμα άουτ

50ό λεπτό: Πιέζει ο Άρης στοις αρχές της επανάληψης

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

45' + 4': ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σφιντέρσκι με πλασέ μετά από ασίστ του Μποίσεσβαρ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

42ο λεπτό: Φάουλ για τον Άρη σε καλή θέση.  Το εκτέλεσε ο Ματίγια ο Πασχαλάκης απέκρουσε

41ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Πασχαλάκης απέκρουσε το σουτ του Γκάμα

40ό λεπτό: Κίτρινη στον Σάσα για διαμαρτυρία

39ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Μαουρίσιο, μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ,  ελάχιστα αουτ

36ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Βαρέλα με κεφαλιά μετά από εξαιρετικό φάουλ που εκτέλεσε ο Στοχ

35ο λεπτό: Κίτρινη και στον Τόνσο

33ο λεπτό: Κίτρινη στον Ματίγια για μαρκάρισμα στον Εσίτι, νωρίτερα χάρισε κίτρινη στον Σάσα

28o λεπτό: Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!  Τετ α τετ ο Σφιντέρσκι αδύναμο το πλασέ, μπλόκαρε ο Κουέστα. Η φάση ξεκίνησε από μπαλιά του Πασχαλάκη

25ο λεπτό: Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

22ο λεπτό: Συνεχόμενα κόρνερ για τους γηπεδούχους, πέρασαν χωρίς συνέπειες

20ό λεπτό: Σουτ του Μάτος άουτ

16ο λεπτό: Κίτρινη στον Μάτος για κράτημα στον Γκάμα

13ο λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κουέστα απέκρουσε το σουτ του Γιαννούλη

10ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ! Τετ α τετ ο Μπίσεσβαρ μετά από κεφαλιά πάσα του Τζόλη, απέκρουσε ο Κουέστα

3ο λεπτό: Κίτρινη στον Μαουρίσιο

1ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, χέρι του Μπα, το εκτέλεσε ο Σφιντέρσκι το απέκρουσε ο Κουέστα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Άρης: Κουέστα, Κόρχουτ, Δεληζήσης, Ρόουζ, Σάσα, Ματίγια, Τόνσο, Γκάμα, Μπα, Μαντσίνι, Ιντέγε. Αναπληρωματικοί: Έχμαν, Τσιλιγγίρης, Σούντγκρεν, Ντιγκινί, Ντουάρτε, Φετφατζίδης, Μπακούτσης, Μπαγκαλιάνης

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος (93' Μιχαηλίδης), Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ (86' Λημνιός), Τζόλης (81' Ροντρίγκο), Στοχ (86' Τσιγγάρας), Σφιντέρσκι (81' Άκπομ). Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Λημνιός, Λάμπρου, Ακπόμ

.............................

17:45 Χωρίς προβλήματα έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ, επικεφαλής της οποίας είναι ο Μάκης Γκαγκάτσης

Έγινε γνωστή η αρχική μας ενδεκάδα

18:18 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακές μας, ακολούθησαν 10 λεπτά αργότερα αυτοί των γηπεδούχων

18:33 Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι για προθέρμανση, γιαν να ακολουθήσει ένα δεκάλεπτο αργότερα και ο Δικέφαλος