Ήττα για τον μέτριο ΠΑΟΚ!

Για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε στην Τούμπα από τον γάβρο με 0-1...

Σε μια κατάμεστη Τούμπα, ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη, στην άμυνα τους Γιαννούλη – Ίνγκασον – Βαρέλα – Βιεϊρίνια, αμυντικά χαφ τους Μαουρίσιο – Μίσιτς, μπροστά τους τους Λημνιό – Πέλκα – Μπίσεσβαρ και στην κορυφή της επίθεσης τον Κάρολ Σφιντέρσκι.

Το πρώτο 45λεπτο δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, οι δυο ομάδες έπαιξαν νευρικά, με αρκετά λάθη και ελάχιστες καλές στιγμές στο παιχνίδι τους!

Ο ΠΑΟΚ μεσοεπιθετικά είχε θέματα, με τους Πέλκα – Μπίσεσβαρ να μη βρίσκονται στην καλύτερή τους μέρα και ουσιαστικά δεν απείλησε τον Σα...

Από την άλλη και ο Ολυμπιακός δεν είχε να επιδείξει κάτι το ιδιαίτερο στο δημιουργικό κομμάτι με εξαίρεση ένα γυριστό σουτ του Ελ Αραμπί μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά, που έστειλε την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ!

Με την έναρξη της επανάληψης, στο 49ο λεπτό έγινε το 0-1 με αυτογκόλ του Γιαννούλη, ένα κρύο γκολ που συνομώτισε το σύμπαν για να μπει! Ίσως μάλιστα η μπάλα είχε περάσει άουτ πριν καταλήξει στα δίχτυα μας!

Τρία λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ σκόραρε με κοντινή προβολή του Βαρέλα, όμως ο Γερμανός ρέφερι το ακύρωσε θεωρώντας πως υπήρχε οφ σάιντ στην αρχή της φάσης.

Στα εναπομείναντα λεπτά ο ΠΑΟΚ πίεσε για την ισοφάριση, είχε 2-3 καλές στιγμές όμως γενικά η απόδοσή του δεν κυμάνθηκε στα επίπεδα που θε έπρεπε, απέναντι σε έναν αντίπαλο που χωρίς να δείξει κάτι πήρε τη νίκη!

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Ιγκανσον, βαρέλα, Γιαννούλης, Μισιτς, Μαουρίσιο (75' Ελ Καντουρί), Λημνιός (81' Λάμπρου), Μπίσεσβαρ, Πελκας (64' Άκπομ), Σβιντέρφσκι.

γάβρος: Σα, Σεμέδο, Ομάρ, Τσιμίκας, Μπα, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ραντζέλοβιτς (85' Μασούρας), Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί (69' Χασάν).

64ο λεπτό: Άκπομ στη θέση του Πέλκα

57ο λεπτό: Ο Σφιντέρσκι δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή σε σέντρα του Μπίσεσβαρ

52ο λεπτό: Ακυρώνεται γκολ του Βαρέλα!

49ο λεπτό: 0-1 με αυτογκόλ του Γιαννούλη!

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

Ημίχρονο, σε ένα πολύ μέτριο ποιοτικά παιχνίδι

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

42ο λεπτό: Δοκάρι ο Ελ Αραμπί με γυριστό σουτ

32ο λεπτό: Κόρνερ ο Βιεϊρίνια, κεφαλιά ο Ίνγκασον άουτ

24ο λεπτό: Σουτ του Τσιμίκα, άουτ, δεν ανησύχησε ο Πασχαλάκης

18ο λεπτό: Ο Πέλκας προσπάθησε να κρεμάσει τον Σα, άουτ η μπάλα που βρήκε στο κεφάλι του Σφιντέρσκι

16ο λεπτό: Νευρικό παιχνίδι με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες

14ο λεπτό: Ο Μίσιτς προσπάθησε να σκοράρει από μακριά με εκτέλεση φάουλ, άουτ η μπάλα

19:34 Το παιχνίδι ξεκίνησε

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Ιγκανσον, βαρέλα, Γιαννούλης, Μισιτς, Μαουρίσιο (75' Ελ Καντουρί), Λημνιός (81' Λάμπρου), Μπίσεσβαρ, Πελκας (64' Άκπομ), Σβιντέρφσκι. Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Εσίτι, Ντόουγκλας, Καντουρί, Λάμπρου, Άκπομ

γάβρος: Σα, Σεμέδο, Ομάρ, Τσιμίκας, Μπα, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ραντζέλοβιτς (85' Μασούρας), Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί (69' Χασάν). Αναπληρωματικοί: Αλέν, Φορτούνης, Χασάν, Γκασπάρ, Σισέ, Μασούρας, Καφού

.................................

Το pregame της αναμέτρησης

Χωρίς προβλήματα έφτασε στην Τούμπα η αποστολή του γάβρου και οι παίκτες του έκαναν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στο γήπεδο

18:39 Πασχαλάκης και Ζίβκοβιτς μπήκαν για ζέσταμα με την Τούμπα να σηκώνεται στο πόδι, ακολούθησαν Σα και Αλεν

18:53 Μπήκαν και οι υπόλοιποι παίκτες μας γα προθέρμανση, ακολούθησαν τρία λεπτά αργότερα αυτοί του γάβρου