Ηρακλής – ΠΑΟΚ : 1-1 - Live score του παιχνιδιού από το paokmania.gr

Έξι χιλιάδες και πλέον ΠΑΟΚΤΖΗΔΕΣ,δίνουν βροντερό παρόν στις εξέδρες του Καυταντζογλείου για το παιχνίδι Ηρακλή – ΠΑΟΚ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ηρακλής:Κοβαλέφσκι, Περπερίδης, Γιαννούλης, Κατσαμπής, Παπαζαχαρίας, Ντιέ, Μάρτος, Κονέ, Μαρκές, Παπαστεργιανός, Ρατόν (12′ Γιάντσης).

var nColorScheme=1;var nFontSize=12;var initialBack=document.all.arttext.style.backgroundColor;var initialFor=document.all.arttext.style.color; ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Δάρλας,Βερόν, Ιβιτς, Κονσεϊσάο, Κωνσταντινίδης (58' Λάκης) , Μουσλίμοβιτς, Μπακαγιόκο .

4ολεπτό: Πέναλτι κερδίζει ο Ηρακλής, σε ανατροπή του Κίκο Ρατόν από τον Κοντρέρας,το εκτελεί ο Ντιέ και 1-0.

11ο λεπτό: Κίτρινη στον Βερόν.

12ολεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Γιάντσης στη θέση του Κίκο Ρατόν.

Μετριότατος μέχρι στιγμής ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ορθοποδήσει μετά τον αιφνιδιασμό του 4ου λεπτού.

19ο λεπτό: Ατομική προσπάθεια του Κονσεϊσάο, αλλά το τελικό σουτ είναι αδύναμο και αποκρούει εύκολα ο Κοβαλέφσκι .

23ο λεπτό: Γυριστό του Μπακαγιόκο, η μπάλα ψηλά άουτ .

27ο λεπτό: Κίτρινη στον Ίβιτς, με χαρακτηριστική ευκολία από τον Παπασταμάτη.

38ο λεπτό : Ο επόπτης ακυρώνει γκολ του ΠΑΟΚ θεωρώντας ότι ο Μπακαγιόκο είναι σε θέση οφ σάιτ. Η φάση είναι απίστευτα οριακή και δείχνει 100% τη διάθεση της διαιτησίας.

43ο λεπτό: Σουτ του Μπακαγιόκο μπλοκάρει ο Κοβαλέφσκι.

45' λεπτό: Κίτρινη και στον Κωνσταντινίδη.

48΄ λεπτό : Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε εξαιρετική θέση το εκτελεί ο Κονσεϊσάο και αποκρούει πολύ δύσκολα ο Κοβαλέφσκι σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Τέλος ημιχρόνου

Μετά από πολλά replay δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε αν ήταν off site ο Μπακαγιόκο. Ο βοηθός όμως δια γυμνού οφθαλμού από 50 μέτρα είδε παράβαση !!!!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

47΄λεπτό: Σέντρα σουτ του Μουσλίμοβιτς , μπλοκάρει ο Κοβαλέφσκι.

Στο γήπεδο ακούγονται μόνο οι οπαδοί της ομάδας, που προσπαθούν να σπρώξουν τον ΠΑΟΚ στην ισοφάριση .

52΄ λεπτό. Ο Περπερίδης τραβάει από τη φανέλα τον Μουσλίμοβιτς μέσα στην περιοχή αλλά ο Παπασταμάτης αν και ήταν δίπλα λέει παίζεται....

53' λεπτό: Κίτρινη στον Κονσεϊσάο.

54' λεπτό: Κίτρινη στον Περπερίδη.

Ο ΠΑΟΚ πιέζει για την ισοφάριση και ελέγχει το ματς απόλυτα.

58' λεπτό: Λάκης στη θέση του Κωνσταντινίδη.

59' λεπτό: Γκαρσία στη θέση του Κονέ .

70΄λεπτό: Φοβερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Το σουτ του Κοντρέρας αποκρούει στη γραμμή ο Γιαννούλης

71΄λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ Στέλιος Μαλεζάς και 1-1

73' λεπτό : Αγρίτης αντί Περπερίδη.

74' λεπτό: Κίτρινη στον Γιαννούλη.

82' λεπτό: Τεράστα ευκαιρία του Μουσλίμοβιτς που αστόχησε με κεφαλιά να σκοράρει στην κενή εστία μετά από άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα.

84΄λεπτό: Μπαλάφας στη θέση του Μπακαγιόκο.

88' λεπτό: Κίτρινη στον Παπαζαχαρία.

91' λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία χαμένη από τον Μουσλίμοβιτς σε μοναδικό τετ α τετ

92' λεπτό: Νέα ευκαιρία με τον Ίβιτς που έστειλε την μπάλα άουτ.