Φιλική ισοπαλία για τις "ρεζέρβες"

Στο προτελευταίο φιλικό της προετοιμασίας του, οι "ρεζέρβες" του ΠΑΟΚ έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με την Αλ Τααβόν ...

Ο προπονητής του Δικεφάλου στο πρώτο φιλικό τεστ του Σαββάτου (27.07) αποφάσισε να χρησιμοποιήσει παίκτες που δεν είχαν πάρει πολλά λεπτά έως τώρα στην προετοιμασία.

Αυτοί άρπαξαν την ευκαιρία και έδωσαν μία σκληρή μάχη κόντρα στους Σαουδάραβες.

Στο πρώτο μέρος οι τυπικά φιλοξενούμενοι πάτησαν καλύτερα και είχαν κάποιες ευκαιρίες με τους Ασπρόμαυρους να προσαρμόζονται και να προσπαθούν να απαντήσουν.

Το ημίχρονο έληξε με σκορ 0-1 υπέρ της Αλ Τααβόν με τέρμα που σημειώθηκε στο 33′ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Φερέιρα ανέβασαν στροφές και πίεσαν για την ισοφάριση.

Αφού έχασαν μερικές καλές ευκαιρίες ήρθε ο Ίνγκασον στο 81′ με κεφαλιά μετά από ασίστ του Μιχαηλίδη να γράψει το τελικό 1-1.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Ζίβκοβιτς (46′ Μελίσσας ), Ροντρίγκο , Ίνγκασον , Μιχάι , Μιχαηλίδης, Μίσιτς (53′ Κάτσε ), Ντόουγκλας , Στοχ (69′ Λάμπρου ), Λημνιός , Γαϊτανίδης, Σφιντέρσκι .

..................................

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Μίσιτς, Ντόουγκλας, Λημνιός, Στοχ, Γαϊτανίδης, Σφιντέρσκι. Αναπληρωματικοί: Μελίσσας, Τσιγγάρας, Κάτσε, Λάμπρου

Αλ Τααβόν: Ντος Άνιος, Ταβάμπα, Ταλάλ Αλί, Ραμπί, Φερνάντες, Αμισί, Μανταλά Αλί, Αουγκούστο Ράμος, Χασάν, Μανούλ, Αμπντουλμάγεντ.