Ικανοποίησε κατά διαστήματα ... (vds)

Ένα ακόμη φιλικό επί ολλανδικού εδάφους έδωσε ο ΠΑΟΚ, με αντίπαλο αυτή τη φορά τη Στεάουα Βουκουρεστίου, επικρατώντας με 2-1 ...

Ο Δικέφαλος μπήκε καλά στο παιχνίδι και ήδη στο 10ο λεπτό το σκορ ήταν 2-0 υπέρ μας! Μόλις στο 4ο λεπτό ο Βιεϊρίνια με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0, πιάνοντας στον ύπνο τον Βλαντ. Δείτε το ΕΔΩ

Χρειάστηκε να περάσουν  πέντε λεπτά για να κάνει ο Ελ Καντουρί το 2-0, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά  μπήκε στη φάση και με ωραίο γυριστό σουτ σκόραρε. Δείτε το ΕΔΩ

Ο ΠΑΟΚ είχε πολύ καλή συμπεριφορά στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, οι παίκτες μας πίεζαν ψηλά κλέβοντας μπάλες, δεν έκαναν λάθη στην κυκλοφορία της μπάλας και θα μπορούσαν να βρουν δίχτυα και σε άλλες δυο περιπτώσεις, με τους Πέλκα - Μπίσεσβαρ να αστοχούν από καλές θέσεις.

Μια λάθος συνεννόηση ανάμεσα σε Μάτος - Κρέσπο - Πασχαλάκη στις αρχές της επανάληψης, έφεραν τη Στεάουα να μειώνει το σκορ σε 2-1 με τον Μαν (δείτε το ΕΔΩ) και στη συνέχεια οι Ρουμάνοι ανέβηκαν μέτρα στο γήπεδο σε μια προσπάθειά τους να φτάσουν στην ισοφάριση.

Οι παίκτες της Στεάουα, σε ουκ ολίγες περιπτώσεις αγνόησαν τον φιλικό χαρακτήρα του παιχνιδiού και έπαιξαν σκληρά με τους Μπίσεσβαρ - Μαουρίσιο να δέχονται δυνατά μαρκαρίσματα, υπό την ανοχή ενός κυριολεκτικά ανύπαρκτου ρέφερι!

Η καλύτερη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στην επανάληψη χάθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα των καθυστερήσεων, όταν ο Ζαμπά με εκπληκτική μπαλιά βρήκε τον Ενρίκε στην πλάτη της άμυνας, όμως αυτός μόνος με τον τερματοφύλακα δεν μπόρεσε να τον νικήσει...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης (70' Σιαμπάνης), Μάτος (70' Κίτσιου), Βαρέλα (70' Χατσερίδης), Κρέσπο (70' Μαλεζάς), Βιεϊρίνια (70' Μπαλογιάννης), Μαουρίσιο (70' Σάκχοφ), Κάνιας (70' Χαρίσης), Ελ Καντουρί (70' Ζαμπά), Μπίσεσβαρ (46' Λάμπρου), Λημνιός (70' Ενρίκε), Πέλκας (70' Μυστακίδης).

.............................................

92ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ενρίκε (εκπληκτική η μπαλιά του Ζαμπά) και τέλος!

70ό λεπτό: Μπαίνουν οι Σιαμπάνης, Κίτσιου, Χατσερίδης, Μαλεζάς, Μπαλογιάννης, Σακχόφ, Χαρίσης, Ζαμπά, Ενρίκε, Μυστακίδης. Μόνο ο Λάμπρου παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο, που είχε μπει στο ημίχρονο

Ετοιμάζει μαζεμένες αλλαγές ο Λουτσέσκου

67ο λεπτό: Σουτ του Λάμπρου, σε κόρνερ και πάλι ο Βλαντ

64ο λεπτό: Καλό μακρινό σουτ του Μαουρίσιο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Βλαντ

63ο λεπτό: Σουτ του Τεϊσέιρα από καλή θέση άουτ

54ο λεπτό: Σουτ του Βαρέλα, άουτ

47ο λεπτό: Μειώνει η Στεάουα σε 2-1 με τον Μαν, μετά από λάθος στη συνεργασία Μάτος - Κρέσπο

46ο λεπτό: Λάμπρου στη θέση του Μπίσεσβαρ

21:17 Ξεκίνησε η επανάληψη

37ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπίσεσβαρ που μετά από μπαλιά του Πέλκα τα δεξιά, από εξαιρετική θέση σούταρε άουτ

19ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να πλασάρει ελάχιστα εκατοστά άουτ, μετά από υποδειγματική αντεπίθεση, με Ελ Καντουρί - Μπίσεσβαρ!

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν το γκολ του Ελ Καντουρί

9ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ελ Καντουρί και 2-0. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά ο Ελ Καντουρί μπήκε στη φάση και με ωραίο γυριστό σουτ σκόραρε. Δείτε το ΕΔΩ

4ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Βιεϊρίνια με απευθείας εκτέλεση φάουλ, πιάνοντας στον ύπνο τον Βλαντ. Δείτε το ΕΔΩ

20:15 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Στεάουα: Βλαντ, Μπενζάρ Ντ., Μπαλάσα, Φίλιπ, Τανάσε, Μοράις, Μορουτάν, Μπενζάρ Ρ., Κάκα, Γιάκολις

.......................................................