Νίκη επί του Άρη η Κ16

Άλλη μία νίκη κατέγραψε και η Κ16 του ΠΑΟΚ, που επικράτησε 1-0 του Αρη σε ένα ματς, σχετικά αμφίρροπο, όπου η κάθε ομάδα είχε το .δικό της ημίχρονο.

Χάρη στο γκολ του Βαφειάδη στο 25′ οι παίκτες των Σνάουτσνερ και Θεοδωρίδη πήραν τελικά τους τρεις βαθμούς, που τους φέρνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος, είχε την κατοχή, κυκλοφορούσε την μπάλα, έκανε τρεις φάσεις, που ωστόσο δεν βρήκαν στόχο, μέχρι το 25′ οπότε μετά από γέμισμα του Τσεμεκίδη στην περιοχή, ο Βαφειάδης σκόραρε, με αριστερό σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρης ισορρόπησε το παιχνίδι, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, ωστόσο ο ΠΑΟΚ κράτησε το σκορ και κλείδωσε τη νίκη.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Τοτολίδης, Τσέλα, Λαζαρίδης, Πολύζος, Ευθυμιάδης, Καραϊσκος, Τσεμεκίδης (75′ Δημητρακόπουλος), Κραγιόπουλος (70′ Μελετίδης), Δραγάνης (67′ Πεχλιβανίδης), Φιλιππίδης, Βαφειάδης.