Νίκη με το κλασικό 1-0 για την Κ15

Για την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου, η πρωτοπόρος ομάδα του Βορείου ομίλου Κ15 του ΠΑΟΚ, κέρδισε στο γήπεδο του Μακεδονικού, στη Λητή, την αντίστοιχη του Αρη με 1-0...

Οι παίκτες του Αλέξη Τασούλη χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα κέρδισαν τον συμπολίτη με 1-0 χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 33' ο Κοντοθανάσης με δυνατό σουτ που κατεληξε στο "Γ" του ανήμπορου να αντιδράσει σε αυτή τη φάση, τερματοφύλακα του Αρη.

Ο ΠΑΟΚ είχε μια εδαφική υπεροχή και μπορούσε στις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν να σημειώσει και άλλα τέρματα. Με τη σημερινή της νίκη η ομάδα έφτασε τους 12 βαθμούς, έχοντας όμως κερδίσει όλα της τα παιχνίδια με το ισχνό ... 1-0!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Παπαθανασίου, Μακούσης (41' Ευθυμίου), Δημητρίου, Ευθυμιάδης, Μίσκοβιτς (77' Δημητρακόπουλος), Κοντοθανάσης, Νούκαρης (60' Χατζηδίμπας), Αηδονίδης, Αλωπούδης (53' Δραγάνης), Μελετίδης

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

ΑγώναςΓήπεδοΗμερομηνίαScoreΠ.Α.Ο.Κ. - ΑΡΗΣΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΛΗΤΗΣ27.10.131-0ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΞΑΝΘΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΕΙΡΟΥ27.10.132-1ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

•   5 . ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ / 0 / 4

.........................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης ....

Κατάμεστες οι κερκίδες του γηπέδου, υπάρχουν και καμιά 50αριά όρθιοι! Συνολικά υπολογίζονται σε περισσότερους από 400 θεατές!

11:00 το παιχνίδι ξεκίνησε

Φτάσαμε στο 10ο λεπτό, το παιχνίδι είναι ισορροπημένο και αναγνωριστικό...

15ο λεπτό: Σουτ του Νούκαρη έξω από την περιοχή, το απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας

16ο λεπτό: Ο Κοντοθανάσης κάνει κοντινό πλασέ, όμως και πάλι ο τερματοφύλακας του Αρη, λέει όχι. Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά

19ο λεπτό: Πρώτη επίσκεψη του Αρη με αξιώσεις στην περιοχή του Σιαμπάνη, το δυνατό σουτ που επιχειρήθηκε, πέρασε πάνω από τα δοκάρια

33ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με σουτ του Κοντοθανάση στο "Γ" από το ύψος της περιοχής! Ο ΠΑΟΚ αμείβεται για την υπεροχή του μετά το δεκάλεπτο.

Ημίχρονο  καθώς όπως είναι γνωστό στα παιχνίδια της Κ15 το ημίχρονο κρατάει 40 λεπτά

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

41ο λεπτό: Ευθυμίου στη θέση του Μακούση

43ο λεπτό: Δοκάρι για τον Αρη σε κοντινή κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, η καλύτερη στιγμή του συμπολίτη στο ματς

46o λεπτό: Συνδυασμός Ευθυμίου - Μελετίδη, τετ α τετ του τελευταίου με τον τερματοφύλακα του Αρη, το πλασέ του όμως από πλάγια θέση, πέρασε  άουτ

53ο λεπτό: Δραγάνης στη θέση του Αλοπούδη

60ό λεπτό: Χατζηδίμπας στη θέση του Νούκαρη

64o λεπτό: Προσπάθεια του Χατζηδίμπα από τα αριστερά, την σταματάει έγκαιρα ο τερματοφύλακας

65ο λεπτό: Ο Σιαμπάνης με τη σειρά του μπλοκάρει κεφαλιά επιθετικού του Αρη

Δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας το παιχνίδι κυρίως στην επανάληψη, είναι σε γενικές γραμμές ισορροπημένο, με τον ΠΑΟΚ να έχει μια μικρή πρωτοβουλία στις κινήσεις

77ο λεπτό: Δημητρακόπουλος στη θέση του Μίσκοβιτς