Έξι γκολ στη Λαμία η Κ17

Ευχάριστο πρωινό για την Κ17 στη Λαμία. Η ομάδα των Τσιαπακίδη και Χάγκαν κέρδισε 6-0 την τοπική ομάδα, στο ματς της 15ης αγωνιστικής της Super League, παραμένοντας προφανώς στην κορυφή του ομίλου της με 32 βαθμούς σε 13 αγώνες.

Απόλυτα κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ, ξεκίνησε με δοκάρι του Σαπάνη στο 20′, με πέναλτι που εκτέλεσε ο Βρύζας στο 22′ και απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Λαμίας για να ολοκληρώσει το ημίχρονο με πληθώρα ευκαιριών που δεν βρήκαν στόχο, ωστόσο.

Η αποτελεσματικότητα των παικτών του ΠΑΟΚ, βέβαια, εκδηλώθηκε στο δεύτερο 45λεπτο.

Στο 57′ ο Κεσίδης πάσαρε, ο Πολυκράτης έκανε το 0-1, στο 60′ ο Κεσίδης έβγαλε άλλη μια ασίστ και ο Τσιότας σούταρε για το 0-2.

Στο 64′ το σουτ του Παπαγεωργίου σταμάτησε στο δοκάρι, σε αντίθεση με το σουτ του Τσιότα στο 65′, με το οποίο ο ΠΑΟΚ πέτυχε το τρίτο γκολ του.

Στο 70′ δε, ο Σαπάνης έκανε το 0-4 και στο 82′ ο Τόλιος σκόραρε, έπειτα από την ασίστ του Μύθου.

Το έκτο γκολ του ΠΑΟΚ πέτυχε στο 90′ ο Μύθου, εκμεταλλευόμενος την πάσα του Τσομπάνη.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπελερής, Τσιότας, Πολυκράτης, Πανικίδης (78′ Κοσίδης), Τσίτσκας, Παπαευθυμίου, Κεσίδης (62′ Τσομπάνης), Σαπάνης, Βρύζας (46′ Μύθου), Παπαγεωργίου (78′ Μυλωνάς), Πολιτάκης (78′ Τόλιος).