Τρίποντο επί της Λαμίας η Κ19

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19, ο ΠΑΟΚ κέρδισες στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Λόλα τη Λαμία με 1-0 ...

Οι παίκτες του Στέλιου Μαλεζά, σπατάλησαν σχεδόν ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο χωρίς να απειλήσουν τους φιλοξενούμενους, δεν είχαν ρυθμό και δεν απέφυγαν τα λάθη.

Στο 42΄ σημειώθηκε το γκολ που έμελλε να κρίνει την αναμέτρηση, με σκόρερ τον Γεωργιάδη (πλάσαρε πάνω από τον τερματοφύλακα) μετά από ασίστ του Καλόγηρου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ σοβαρεύτηκε, ανέβασε τον ρυθμό του, δημιούργησε καλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Να σημειωθεί πως στο 52ο λεπτό, δόθηκε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Μπάμπουρας, το εκτέλεσε ο Αδάμ, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια της φάσης ο Καλόγηρος από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ!

ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Φίλων, Πασαχίδης (46' Δεληγιάννης), Σινανάι, Σνάουτσνερ, Καλόγηρος (75' Βασιλειάδης), Αθανασίου (57' Γκούμας), Αδάμ, Γκιτέρσος (46' Μπάμπουρας), Τζίμας

57ο λεπτό: Γκούμας στη θέση του Αθανασίου

52ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Μπάμπουρας, το εκτέλεσε ο Αδάμ, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια της φάσης ο Καλόγηρος από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ!

46ο λεπτό: Μπήκαν Μπάμπουρας και Δεληγιάννης στις θέσεις των Γκιτέρσου και Πασαχίδη

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, σκόραρε ο Τζίμας μετά από σέντρα του Σνάουτσνερ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ!

42ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Γεωργιάδη (πλάσαρε πάνω από τον τερματοφύλακα) μετά από ασίστ του Καλόγηρου.

35ο λεπτό: Ο Στέλιος Μαλεζάς, βλέποντας την εικόνα της ομάδας, σήκωσε τρεις παίκτες για προθέρμανση

30ό λεπτό: Η ομάδα δεν έχει βρει ρυθμό, απέναντι σε έναν αντίπαλο που να σημειωθεί ότι δεν παίζει κλειστά