Ηττα από τον Παναθηναϊκό για την Κ19

Παρά την καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, τις τρεις φάσεις για γκολ και το ένα δοκάρι, η Κ19 ηττήθηκε 2-0 από τον Παναθηναϊκό στην Αθήνα.

Ήταν καλύτερος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 45λεπτό, πατούσε στο γήπεδο πιο σταθερά, είχε τουλάχιστον τρεις κλασικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκε αυτή του την υπεροχή.

Αντιθέτως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους στην επανάληψη. Σκόραραν στο 56’ και στο 60’ και μέσα σ’ ένα πεντάλεπτο ουσιαστικά τελείωσαν το παιχνίδι. Να σημειωθεί ότι ο Δικέφαλος είχε και δοκάρι, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Τσοπούρογλου, Αβεντισιάν, Μανωλιούδης, Τσιακούμης, Ρούμιαντσεφ (64’ Κωττάς), Σπυράκος (46’ Γκαρνέτας), Κουτεντάκης, Κεδίκογλου (64΄Τζίμας), Δαρέλας (80’ Καλόγηρος), Σμυρλής.