Ήττα για την Κ19

Νομοτελειακά θα συνέβαινε... Η Κ19 ηττήθηκε 2-0 από τον Ολυμπιακό στου Ρέντη, στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, από τις 10 Δεκεμβρίου του 2017.

Συμπλήρωσε 90 ματς ανίκητη. Αυτό ήταν το 91ο της παιχνίδι...

Ο ΠΑΟΚ παραμένει στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος της Super League με 13 βαθμούς σε έξι παιχνίδια. Επόμενο ματς είναι αυτό με τον Απόλλωνα Σμύρνης, εντός έδρας.Ο Δικέφαλος δέχτηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, το πρώτο στο 42' με πέναλτι. Μέχρι εκείνη τη στιγμή το ματς έδειχνε ισορροπημένο, μα νευρικό.

Στο β΄ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έδειχνε πιο αποφασισμένος να ανακάμψει, φτάνοντας μάλιστα κοντά στην ισοφάριση, ωστόσο στο 63' δέχτηκε και δεύτερο γκολ. Προσπάθησε να «ξαναμπεί» στο παιχνίδι σε δύο περιπτώσεις, με τον Μπάμπουρα και τον Σμυρλή, προσπάθειες που δεν είχαν αποτέλεσμα, ωστόσο.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ:Μοναστηρλής, Τσοπούρογλου, Ζίλο (87' Τσιακούμης), Μανωλιούδης, Αβεντισιάν, Τσίκος, Κουτεντάκης, Σπυράκος (57' Μπάμπουρας), Δαρέλας (67' Γκαρνέτας), Σμυρλής, Bαρέλα (67' Κεδίκογλου).