3-0 τον ΝΠΣ Βόλος η Κ19 [εικόνες]

Ένα καλό ημίωρο ήταν αρκετό για την Κ19. Αρκετό για να κερδίσει 3-0 τον ΝΠΣ Βόλο, αλλά και για να χτίσει ψυχολογία ενόψει του δύσκολου επαναληπτικού αγώνα στη Σλοβακία για το Youth League.

Είχε τον έλεγχο ο ΠΑΟΚ στο α' ημίχρονο, κυκλοφόρησε τη μπάλα, ωστόσο τρόπο ουσιαστικό να απειλήσει, δεν βρήκε. Το δεύτερο 45λεπτο ήταν σαφώς καλύτερος και πιο κινητικός, γεγονός που μετουσιώθηκε σε γκολ, στο 65′, το γκολ κατά βάση που «ξεκλείδωσε» τους παίκτες του Δικέφαλου.

Ο Τσοπούρογλου κέρδισε το πέναλτι κι ο Αβεντισιάν το εκτέλεσε. Στο 76′ ο Μπάμπουρας έβγαλε την ασίστ και ο Γκαρνέτας πλάσαρε για το 2-0 και τέλος, στο 83′, ο Δαρέλας πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ για το τελικό 3-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Μοναστηρλής, Τσοπούρογλου, Αβεντισιάν, Ζίλο (74′ Τσιακούμης), Καστίδης (62′ Κωττάς), Τσίκος, Μπάμπουρας, Κουτεντάκης, Bαρέλα (55′ Κεδίκογλου), Ρούμιαντσεβ (55′ Δαρέλας), Σπυράκος (74′ Γκαρνέτας).