1-1 με τον Αρη η Κ17

Δέχτηκε γκολ, έμεινε με δέκα παίκτες, «έβγαλε» ωστόσο αντίδραση και έφυγε τελικά με τον έναν βαθμό από την Πυλαία.

1Η Κ17 του ΠΑΟΚ έμεινε στην ισοπαλία (1-1) με τον Αρη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League. Για την 2η αγωνιστική θα υποδεχθεί τον Βόλο, σε ημερομηνία που αναμένεται να οριστεί.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και σκληρό, νευρικό κατά βάση στο α' ημίχρονο και με αρκετές ευκαιρίες στην επανάληψη, κυρίως για τον ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος δέχτηκε το γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 52'. Ακολούθησε ματς για γερά νεύρα – δεν έλειψαν οι κάρτες και η αποβολή στο 58' για τον ΠΑΟΚ – ωστόσο η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη βρήκε τον τρόπο ν' αντιδράσει.Στο 70', ο Γκούμας εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και με ωραία κεφαλιά ο Φίλων ισοφάρισε. Το 1-1 παρέμεινε, παρότι ο ΠΑΟΚ είχε κάποιες αξιοσημείωτες ευκαιρίες στη συνέχεια για να «κλέψει» το διπλό.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Καστίδης (80' Αλμασίδης), Πασαχίδης, Κωττάς, Αδάμ, Παπαγεωργίου (58' Φίλων), Γκιτέρσος (58' Τζίμας), Γκούμας, Βασιλειάδης (85' Γανόπουλος).