"Καταιγίδα" η Κ17 στον Βόλο!

Για την 5η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε στο ΕΑΚ Βόλου με 0-6, την αντίστοιχη του ομάδα του Βόλου ΝΠΣ ...

Έδειξαν νωρίς τις διαθέσεις τους οι παίκτες του ΠΑΟΚ με τον Μπάμπουρα να ανοίγει το σκορ στο 9′ με πλασέ, έπειτα από την ασίστ του Σμυρλή.Συνέχισε στο 12'ο Τσίκος για το 2-0 με σουτ έξω από την περιοχή, μετά από ασίστ του Σινανάι και στο 18′ ο Σμυρλής σκόραρε με πλασέ για το 3-0.

Μόλις ένα λεπτό μετά ήταν η σειρά του Ρουμιαντσεβ να σουτάρει δυνατά και να βρει δίχτυα, ενώ στο 25′ ο Μπάμπουρας «σημάδεψε» το δοκάρι.4-0 στο ημίχρονο, λοιπόν, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν ν' αντιδράσουν και τον Δικέφαλο να συνεχίζει με δύο γκολ του Μπάμπουρα.Ένα στο 57′ με πλασέ έξω από την περιοχή κι ένα στο 59′ με κεφαλιά για το τελικό 6-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Αγγελίδης, Τασιούρας, Σινανάι, Καστίδης, Ζίλο, Κωττάς, Bαρέλα (65′ Γεωργιάδης), Τσίκος (68′ Κατσαμπής), Μπάμπουρας (60′ Σπυράκος), Ρούμιαντσεβ (46′ Βασιλειάδης), Σμυρλής (60′ Ιγνατίου).

.................................

Η εξέλιξη της αναμέτρησης

70ό λεπτό: Τετραπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπήκαν οι Ιγνατίου, Γεωργιάδης, Κατσιαμπής, Σπυράκος στις θέσεις των Σμυρλή, Βαρέλα, Τσίκο, Μπάμπουρα

57ο λεπτό: Κόκκινη σε παίκτη του Βόλου, συνεχίζουν με "10" και οι δύο ομάδες!

54ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ από τον ίδιο παίκτη και 0-6

51o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μπάμπουρας και 0-5

49ο λεπτό: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ζίλο, ο ΠΑΟΚ θα συνεχίσει με "10"

46ο λεπτό: Βασιλειάδης στη θέση του Ρούμιαντσεβ

14:40 Ξεκίνησε η επανάληψη με τους γηπεδούχους στη σέντρα

44ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σμυρλή

42ο λεπτό: Ο Μπάμπουρας σκόραρε όμως το γκολ τελικά δεν μέτρησε, καθώς ο σκόρερ υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ

25ο λεπτό: Δοκάρι ο Μπάμπουρας με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί απόλυτα στο ματς!

19ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ρούμιαντσεβ και 0-4

17ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σμυρλής και 0-3

11ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 ο Τσίκος

8ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-1 ο Μπάμπουρας

13:36 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη καθώς υπήρξε τρύπα στα δίχτυα της μιας εστίας

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Τασιούρας, Σινανάι, Ζίλος, Καστίδης, Κωττάς, Βαρέλα (70' Γεωργιάδης), Ρούμιαντσεβ (46' Βασιλειάδης), Μπάμπουρας (70' Σπυράκος), Τσίκος (70' Κατσιαμπής), Σμυρλής (70' Ιγνατίου)