Ήττα από τον ΠΑΟΝΕ για την Κ16 ...

Η Κ16 του ΠΑΟΚ έχασε με 1-2 στο Αθλητικό Κέντρο Λώλας από τον ΠΑΟΝΕ, σε παιχνίδι του Κυπέλλου της ΕΠΣΜ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης ...

Απέναντι σε μια ομάδα της Α1 Θεσσαλονίκης που θα διεκδικήσει με αξιώσεις την άνοδο, παρατάσσοντας στο γήπεδο παίκτες πολύ μεγαλύτερους ηλικιακά από την Κ16, οι οποίοι όπως είναι λογικό υπερείχαν στη δύναμη, δεν τα κατάφεραν οι μικροί του ΠΑΟΚ, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Το σκορ άνοιξε για τον ΠΑΟΝΕ στο 7', για να ισοφαρίσει ο ΠΑΟΚ στο 32' με εξαιρετική εκτέλεση από τον Γκούμα. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 32' για τον ΠΑΟΝΕ με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ, που δεν κατάφερε να αποσοβήσει ο Νικολακούλης.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Νικολακούλης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Φίλων, Χαλμαζίδης, Θεοδοσιάδης (70' Πεκρίδης), Γκούμας, Αδάμ (70' Γανόπουλος), Ιγνατίου (81' Ιμπραήμ), Κουτσιούδης

........................................

Ο ΠΑΟΝΕ είναι μια ομάδα της Α1 Θεσσαλονίκης που θα διεκδικήσει με αξιώσεις την άνοδο, παρατάσσοντας στο γήπεδο παίκτες πολύ μεγαλύτερους ηλικιακά από την Κ16, οι οποίοι όπως είναι λογικό υπερέχουν στη δύναμη

81ο λεπτό: Ιμπραήμ στη θέση του Ιγνατίου

80ό λεπτό: Σουτ του Ιγνατίου από το ύψος του πέναλτι μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. Προηγήθηκε συνδυασμός Γκούμα - Γεωργιάδη

70ό λεπτό: Βγήκαν οι Αδάμ, Θεοδοσιάδης και μπήκαν Γανόπουλος, Πεκρίδης

60ό λεπτό: Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες στην επανάληψη, με εξαίρεση μια ευκαιρία του ΠΑΟΝΕ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου

17:20 Ξεκίνησε η επανάληψη

38ο λεπτό: 1-2 ο ΠΑΟΝΕ με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ που δεν κατάφερε να αποσοβήσει ο Νικολακούλης

32ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με εξαιρετική εκτέλεση από τον Γκούμα

13ο λεπτό: Τραυματισμός παίκτη του ΠΑΟΝΕ, μετά από σύγκουση κεφάλι με κεφάλι με τον Γεωργιάδη, επανήλθε ο παίκτης μετά από 3 λεπτά

7ο λεπτό: 0-1 ο ΠΑΟΝΕ ανοίγει το σκορ

16:05 Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Νικολακούλης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Φίλων, Χαλμαζίδης, Θεοδοσιάδης (70' Πεκρίδης), Γκούμας, Αδάμ (70' Γανόπουλος), Ιγνατίου (81' Ιμπραήμ), Κουτσιούδης