Εκπληκτική εμφάνιση της Κ17!

Για την 2η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος των ομάδων Κ17, ο ΠΑΟΚ διέλυσε εκτός έδρας την αντίστοιχη της ΑΕΛ με το εκκωφαντικό 1-9...

Ξεκίνησαν από νωρίς να απειλούν οι παίκτες των Παπαβασιλείου και Ταξίδη και στο 5′ ο Bαρέλα άνοιξε το σκορ, μετά από ασίστ του Τασιούρα. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 11′, ωστόσο λίγο μετά, στο 19′ και πάλι ο Βαρέλα, από ασίστ του Κωττά αυτή τη φορά, σκόραρε για το 1-2.

Ακολούθησε ένα κρεσέντο του Λάμπρου Σμυρλή, ο οποίος άρχισε στο 21′ με ωραία ατομική ενέργεια για το 1-3, συνέχισε στο 32′ για το 1-4 (την ασίστ έκανε ο Μπάμπουρας) και δεν σταμάτησε ούτε στο β' ημίχρονο. Πήρε την ασίστ πάλι από τον Μπάμπουρα στο 49′ για το 1-5 και στο 75′ από τον Ιορδανίδη για το 1-7. Προηγήθηκε στο 58′ το γκολ του Μπάμπουρα – το έκτο για τον ΠΑΟΚ – έπειτα από την πάσα του Τασιούρα.

Η συνέχεια είχε μια ασίστ από τον Σμυρλή στο 82′ στον Ζίλο που έκανε το 1-8 και τέλος, στο 88′ σκόραρε ο Ιορδανίδης, από την πάσα του Μάρτου για το τελικό 1-9.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Τασιούρας (70′ Τσαλουκίδης), Χουρδάκης (58′ Καστίδης), Σινανάι, Ζίλο, Κωττάς, Μπάμπουρας (65′ Μάρτος), Τσίκος, Bαρέλα (58′ Ιορδανίδης), Καλόγηρος (58′ Γκούμας), Σμυρλής

..................................

90ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-9 ο Ιορδανίδης

83ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ζίλος και 1-8

76ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-7 ο Σμυρλής, το 4ο προσωπικό του στο ματς!

71o λεπτό: Τσαλουκίδης στη θέση του Τασιούρα, κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ

67ο λεπτό: Λουκάς στη θέση του Μπάμπουρα

64o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-6 ο Μπάμπουρας

60ό λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπήκαν οι Γκούμας, Ιορδανίδης, Καστίδης στις θέσεις των Καλόγερου, Βαρέλα, Χορδάκη

50ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-5 ο Σμυρλής

13:57 Ξεκίνησε η επανάληψη