Ξεκίνημα με το δεξί για την Κ17 ...

Καλή αρχή και για την Κ17, που κέρδισε 3-0 τον Παναιτωλικό για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League, στο παιχνίδι που έγινε το πρωί της Κυριακής στη Σουρωτή.

Με γρήγορο τέμπο και διάθεση από νωρίς να πάρει «κεφάλι» στο σκορ, η ομάδα των Παπαβασιλείου και Ταξίδη, βρήκε δίχτυα μόλις στο δεύτερο λεπτό, όταν ο Τασιούρας έκανε την κούρσα από δεξιά, βρίσκοντας τον Σμυρλή που με κεφαλιά πάσαρε στον Bαρέλα για το 1-0. Στο 24΄ο Μπάμπουρας κέρδισε το πέναλτι, που εκτέλεσε επιτυχώς ο Τσίκος και μαζί με ένα δοκάρι του Σμυρλή συν αρκετές ευκαιρίες, ο ΠΑΟΚ πήγε στα αποδυτήρια με το 2-0.

Στο β΄ ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός, ωστόσο οι φάσεις δεν έλειψαν με τον Δικέφαλο να τελειώνει ουσιαστικά το ματς στο 84' με ωραίο σουτ του Ιορδανίδη, τον οποίο βρήκε με εξαιρετική μπαλιά ο Ρούμιαντσεβ. Να σημειωθεί ότι ο Σμυρλής είχε άλλο ένα δοκάρι.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Σινανάι (77' Γεωργιάδης), Κωττάς, Τασιούρας, Χουρδάκης (54' Ζίλο), Τσίκος, Γκούμας (54' Καλόγηρος), Ρούμιαντσεβ, Σμυρλής, Bαρέλα (54' Ιορδανίδης), Μπάμπουρας (65' Μάρτος)

55ο λεπτό: Ο Αγγελίδης μπλόκαρε την κεφαλιά παίκτη του Παναιτωλικού

54ο λεπτό: Μπήκαν Ζίλος Ιορδανίδης, Καλόγηρος στη θέση των Χουρδάκη, Βαρέλα, Γκούμα

53ο λεπτό: Γύρισμα του Γκούμα από τα αριστερά, κεφαλιά σε κενή εστία ο Σμυρλής, άουτ η μπάλα!

12:04 Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές

Μονόλογος του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο

16ο λεπτό: Από κάθετη του Γκούμα, ο Σμυρλής βγήκε τετ α τετ και ανατράπηκε οι τερματοφύλακα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Τσίκος και 2-0

6ο λεπτό: Σουτ του Σμυρλή σταμάτησε πρώτα στο οριζόντιο και μετά στο κάθετο δοκάρι! Εντυπωσιακή φάση!

4ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 για τον ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα

2ο λεπτό: Σουτ του Μπάμπουρα άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ (Παπαβασιλείου): Αγγελίδης, Χουρδάκης (54' Ζίλος), Τασιούρας, Σινανάι (75' Γεωργιάδης), Κωττάς, Τσίκος, Μπάμπουρας (64' Λουκάς), Ρούμιαντσιεβ, Βαρέλα (54' Ιορδανίδης), Γκούμας (54' Καλόγηρος), Σμυρλής