Συνέχισε τα μαθήματα προπαίδειας του "3"

Για την 13η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ15 της Super League, ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0 ...

Με τη διαφορά από τη δεύτερη Ξάνθη να φτάνει πλέον τους 15 βαθμούς, η Κ15 κέρδισε και τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Σουρωτή, κάνοντας το 10 στα 10.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος, αποφασιστικός και συνεπής, κέρδισε 3-0 και κατέγραψε αρκετές ακόμα ευκαιρίες που δεν έγιναν ωστόσο, γκολ. Στο 20′ άνοιξε το σκορ ο Δικέφαλος με τον Γανόπουλο να βρίσκει δίχτυα έπειτα από την ασίστ του Αδάμ.

Στο 35′ ήταν η σειρά του Βαρέλα να σκοράρει, παίρνοντας την πάσα από τον Παναγιωτίδη και στο 70′ ο Κουτσιούδης έκανε το τελικό 3-0, εκμεταλλευόμενος την πάσα του Βασιλειάδη.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Παναγιωτίδης (71' Βασιλειάδης), Φίλων, Πασαχίδης, Δεληγιάννης, Κατσίδης, Πεκρίδης (60' Αλειφερόπουλος), Γκούμας (71' Ιγνατίου), Γανόπουλος (71' Λέκα), Αδάμ, Βαρέλα (71' Κουτσιούδης).

.................................

72ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο Κουτσιούδης

71ο λεπτό: Τέσσερις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ! Βγήκαν οι Γκουστάβο, Γκούμας, Παναγιωτίδης, Γανόπουλος και μπήκαν οι Κουτσιούδης, Ιγνατίου, Βασιλειάδης, Λέκα

68ο λεπτό: Κλέψιμο ο Γκούμας, αλλά χάθηκε το γκολ από τον Αλειφερόπουλο

65o λεπτό: Υπερέχει ο ΠΑΟΚ αλλά είναι φλύαρος στην επίθεση

60ό λεπτό: Αλειφερόπουλος στη θέση του Πεκρίδη

52ο λεπτό: Απείλησαν οι γηπεδούχοι, με τον Νικολακούλη να μπλοκάρει την μπάλα στο σουτ που επιχειρήθηκε

45ο λεπτό: Σουτ του Παναγιωτίδη άουτ!

14:43 Ξεκίνησε το δεύτερο 40λεπτο της αναμέτρησης

Σε παιχνίδι της Κ17 με τον Βόλο ΝΠΣ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 5-0

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί μετά το δεκάλεπτο, να πιέζει και να χάνει σημαντικές ευκαιρίες

38o λεπτό: Σουτ του Γκούμα από καλή θέση με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

28o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 ο Γκουστάβο Βαρέλα, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Παναγιωτίδη

18ο λεπτό: Καλή διπλή ευκαιρία με Γανόπουλο και Παναγιωτίδη.

17ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 ο ΠΑΟΚ. Σκόρερ ο Γανόπουλος με απευθείας πλασέ στη κίνηση μετά από σέντρα του Αδάμ.

15ο λεπτό: Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο

4ο λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα

2ο λεπτό: Οι φιλοξενούενοι απειλούν πρώτοι, το σουτ που επιχειρήθηκε πέρασε άουτ

13:43 Το παιχνίδι άρχισε με τον ΠΑΣ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Παναγιωτίδης (71' Βασιλειάδης), Φίλων, Πασαχίδης, Δεληγιάννης, Κατσίδης, Πεκρίδης (60' Αλειφερόπουλος), Γκούμας (71' Ιγνατίου), Γανόπουλος (71' Λέκα), Αδάμ, Βαρέλα (71' Κουτσιούδης). Αναπληρωματικοί: Μπάτος, Λέκα, Ιγνατίου, Κουτσιούδης, Σκούρτης, Αλειφερόπουλος, Βασιλειάδης

Με αρκετές απουσίες ο Δικέφαλος καθώς αρκετοί παίκτες απουσιάζουν λόγω τραυματισμού ή ίωσης

Οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου με 27 βαθμούς σε εννιά παιχνίδια, βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας, απέχοντας 12 βαθμούς από τη 2η Ξάνθη (15 βαθμούς σε 9 ματς) και 14 βαθμούς από τον ΠΑΣ Γιάννινα (13 βαθμούς σε 9 παιχνίδια).