Συνεχίζει την προέλαση η Κ15

Για την 9η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος των ομάδων Κ15 της Super League, o πρωτοπόρος και αήττητος ΠΑΟΚ επικράτησε στα γήπεδα Λώλας  του ΠΑΣ Γιάννινα με 4-0 ...

Με το "αγαπημένο" της 4-0 και με την 8η νίκη σε οκτώ ματς, η Κ15 υπέταξε και τον ΠΑΣ Γιάννινα και φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, φυσικά, με 24 βαθμούς έναντι 12 της Ξάνθης.

Η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν άνοιξε το σκορ στο 15′ με τον Μαύρη, αλλά ήταν στο β' ημίχρονο που έδειχνε ασταμάτητη. Στο 63′ από την ασίστ του Γκούμα, ο Γανόπουλος έκανε το 2-0 , στο 66′ βρήκε δίχτυα ο Αδάμ για το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Γανόπουλος στο 72′.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπάτος, Παναγιωτίδης, Δεληγιάννης, Ταξιάρχης, Πασαχίδης (65′ Καστίδης), Παπαευαγγέλου, Μαύρης (50′ Αδάμ), Κωττάς (65′ Πεκρίδης), Κουτσιούδης, Γκούμας (65′ Λέκκα), Ιγνατίου (60′ Γανόπουλος).

...............................................

Παραμένει το 2-1  για την Κ17

79o λεπτό: Διπλή προσπάθεια του Κουτσιούδη έχασε ένα εύκολο για αυτόν γκολ

74ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, Καταιγιστικός ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος, 4-0 με σκόρερ τον Γανόπουλο

72ο λεπτό: Σουτ του Κουτσιούδη λίγο άουτ.

71ο λεπτό: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ,  Πασαχίδης, Γκούμας, Κωττάς εκτός, Καστίδης, Πεκρίδης, Λέκκα εντός

66ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Αδάμ με διαγώνιο τρομερό σουτ στο γάμα της εστίας κάνει το 3-0

65ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΛ Μαγική μπαλιά του Γκούμα, ο Γανόπουλος κάει το 2-0

63ο λεπτό:  Επικίνδυνο φάουλ του Δεληγιάννη λίγο αουτ.

To ημίχρονο έληξε με ακύρωση γκολ του ΠΑΟΚ σε πολύ έξυπνη κομπίνα σε κορνερ

Γκούμας , Ιγνατίου παίζουν το 1-2, πλασέ  τουΓκούμα στο κάθετο δοκάρι.

Φάση ΠΑΟΚ με Ιγνατίου το σουτ ψηλά αουτ

Ωραία προσπάθεια ο  Κουτσιουδης δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτια.

Ωραία πάσα του Πασαχίδη στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ . ο Κώττας πλασάρει από πάνω τον τερματοφύλακα η μπάλα στην ορίζοντα δοκό και στην επαναφορά ο Μαύρης  κάνει το 1-0