Συνέτριψε τον Ατρόμητο η Κ19 ...

Για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League των ομάδων Κ19, ο ΠΑΟΚ συνέτριψε τον Ατρόμητο με 6-0 ...

Αυτό το ...παιχνίδι των αριθμών έχει αρχίσει να μάς «ταλαιπωρεί» σχετικά. Ενεκα του ότι ασχολούμαστε με πολλά σερί ίσως... Λοιπόν. 61ο ματς δίχως ήττα για την Κ19 η σημερινή απέναντι στον Ατρόμητο για την 16η αγωνιστική.

Δύο χρόνια και κάτι το αήττητο με 54 νίκες και έξι ισοπαλίες. 39 βαθμοί σε 15 αγώνες με επίτευξη 40 γκολ και διατήρηση κορυφής για το 2019. Και οδεύουμε ωραιότατα προς το 2020.

Η ομάδα των Γκαρσία και Σνάουτνσερ είχε ένα ευχάριστο πρωινό στη Σουρωτή, υποδεχόμενη τον Ατρόμητο, τον οποίο κέρδισε 6-0, με τον Χρήστο Τζόλη να πετυχαίνει τέσσερα γκολ και τον Βασίλη Γκορτεζιάνι δύο.

Σαρωτικός στο α' ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, ευτύχησε πολύ νωρίς να ανοίξει το σκορ και αυτό του έδωσε ακόμα μεγαλύτερη ώθηση. Στο 3', λοιπόν, ο Καλουτσικίδης έβγαλε τη σέντρα και ο Γκορτεζιάνι με κοντινή προβολή έκανε το 1-0. Στο 11', δε, ο Τζόλης σκόραρε με κεφαλιά – από την ασίστ του Γρόσδη – για το 2-0 και αυτομάτως το έργο των παικτών του Ατρόμητου έγινε ακόμα πιο δύσκολο.

Αν συνυπολογίσει κανείς ότι στο 21' ο Τζόλης «σημάδεψε» το δοκάρι, στο 26' ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου πρόλαβε σε τετ α τετ τον Κούτσια και στο 41' απέκρουσε ωραίο σουτ του Δούμτση, αντιλαμβάνεται ότι οι παίκτες του ΠΑΟΚ ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του παιχνιδιού.

Το δεύτερο 45λεπτο έδειχνε ακόμα πιο εύκολο, δεδομένου ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν από το 40' με δέκα παίκτες. Στο 54' μάλιστα, ο Τζόλης πέρασε τους πάντες και στην προσπάθεια των αμυντικών να αποσοβήσουν τον κίνδυνο, το αυτογκόλ έφερε το 3-0 για τον ΠΑΟΚ. Στο 68' ο Γκορτεζιάνι σούταρε δυνατά για το 4-0 και στο 75' ο Τζόλης έκανε με κοντινή προβολή (ασίστ Γκορτεζιάνι) το 5-0. Εχει και συνέχεια. Στο 78' ο Πανίδης πάσαρε στον Τζόλη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε φυσικά να πετύχει το 6ο γκολ για τον ΠΑΟΚ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Παναγιώτου, Γιαξής, Μιχαηλίδης , Σαλαμούρας (60' Τσοπούρογλου), Καλουτσικίδης, Δούμτσης, Γρόσδης (69' Πανίδης), Γκορτεζιάνι, Κούτσιας (46' Κωνσταντέλιας), Τζόλης.

......................................................

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

86ο λεπτό: Ο Κοκολέσης μπλόκαρε την κεφαλιά του Μιχαηλίδη

84ο λεπτό: Ο Ταλιχμανίδης μπλόκαρε το σουτ του Τσακίρη

83ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πιπιλιάρη

78ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τζόλης μετά από μπαλιά του Πανίδη!

Σε παιχνίδια που ολοκληρώθηκαν, Αστέρας Τρίπολης - Ξάνθη 1-0 και Παναθηναϊκός - Άρης 0-1

75ο λεπτό: Πιπιλιάρης στη θέση του Γκορτεζιάνι

75ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τζόλης μετά από συνεργασία Κωνσταντέλια - Γκορτεζιάνι

72ο λεπτό: Κίτρινη στον Γκορτεζιάνι

70ό λεπτό: Πανίδης και Καραμπέρης στις θέση του Γρόσδη και του Δούμτση

68ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκορτεζιάνι μετά από κάθετη του Κωνσταντέλια!

61ο λεπτό: Τσοπούρογλου στη θέση του Σαλαμούρα

Πάνω κάτω η μπάλα στην επανάληψη!

54ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για την ακρίβεια αυτογκόλ του Γούλα, μετά από καταπληκτική προσπάθεια του Τζόλη!

47ο λεπτό: Γυριστό του Γκορτεζιάνι, σε κόρνερ η μπάλα

46ο λεπτό: Κωνσταντέλιας στη θέση του Κούτσια

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 2-0, έχοντας αποδώσει ωραίο ποδόσφαιρο, με το σκορ να τον αδικεί!

40ό λεπτό: Τεράστια ευκειρία ο ΠΑΟΚ, με τον Καλουτσικίδη να σεντράρει και ο Δούμτσης να πλασάρει στην κίνηση με την μπάλα να περνάει κόρνερ!

39ο λεπτό: Δεύτερη κίτρινη στον Γιαννακίδη και αποβολή του

35ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιντ γκολ του Κούτσια, δεν ήταν, και στη συνέχεια κιτρινίζεται!

32ο λεπτό: Σουτ του Κούτσια μπλόκαρε ο Κοκολέσης. Εξαιρετικός ο ΠΑΟΚ ως τώρα στο ματς!

30ό λεπτό: Νέα μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζόλης από τα αριστερά μπήκε στην περιοχή, απέφυγε τον τερματοφύλακα, από πλάγια θέση σούταρε αλλά ο Γούλας απέκρουσε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!

28ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Τζόλη! Από εξαιρετική θέση σούταρε άουτ!

26ο λεπτό: Σουτ του Κούτσια σε τετ α τετ, μπλόκαρε ο Κοκολέσης

22ο λεπτό: Κίτρινη στον Βαγγέλη

21o λεπτό: Δοκάρι ο Τζόλης μετά από ωραίο γύρισμα του Κούτσια από τα δεξιά

Ταμπούρι οι φιλοξενούμενοι παρά το σε βάρος τους σκορ!

14ο λεπτό: Κίτρινη στον Γιαννακίδη για μαρκάρισμα στον Τζόλη που έφευγε μόνος

11o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τζόλης με κεφαλιά, μετά από μπαλιά του Γρόσδη!

2ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 ο ΠΑΟΚ με το καλημέρα! Γκορτεζιάνι ο σκόρερ με προβολή, μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη!

11:32 Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Παναγιώτου, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Σαλαμούρας (61' Τσοπούρογλου), Καλουτσικίδης, Δούμτσης (70' Καραμπέρης), Γρόσδης (70' Πανίδης), Γκορτεζιάνι (75' Πιπιλιάρης), Κούτσια (46' Κωνσταντέλιας), Τζόλης