Το...σήκωσε μέσα στην Τούμπα!

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19, ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στην Τούμπα, με τον Αστέρα Τρίπολης ...

Απονομή πρωταθλήματος το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο της Τούμπας για την εκπληκτική Κ19 του Δικεφάλου, που σε 29 αγωνιστικές στη φετινή Super League Σουρωτή μετρά 27 νίκες και δύο ισοπαλίες.

Η τελευταία εντός έδρας αναμέτρηση της ομάδας των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Τούμπας. ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε ένα όμορφο παιχνίδι, που αποζημίωσε όσους επέλεξαν να το παρακολουθήσουν.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ριμπάουντ σε εκτέλεση πέναλτι που απέκρουσε ο Ταλιχμανίδης, ενώ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Τζοβάρας με ένα απίθανο γκολ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις πολλές εκατέρωθεν ευκαιρίες δεν σημειώθηκε άλλο γκολ.

Μετά το σφύριγμα της λήξης το τρόπαιο σηκώθηκε στον ουρανό της Τούμπας. Την απονομή πραγματοποίησε ο Αντιπρόεδρος και Διευθύνοντας Σύμβουλος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Μάκης Γκαγκάτσης

.Οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου πανηγύρισαν με την ψυχή τους την επιτυχία τους και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν στην έδρα του Παναιτωλικού για να ολοκληρώσουν κι αυτοί αήττητοι την πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Δείτε βίντεο και αποκλειστικές εικόνες με όσα έγιναν στο γήπεδο της Τούμπας.

...........................................

Τέλος, ακουλουθεί η απονομή του τροπαίου στο Πρωταθλητή ΠΑΟΚ

85o λεπτό: Καλό σουτ του Σαλαμούρα, λίγο άουτ

75ο λεπτό: Ξεμύτισε ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά και επιτίθεται

59o λεπτό: Σουτ του Χατζηστραβού από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

52ο λεπτό: Διπλή ευκαιρία, με σέντρα του Γαιτανίδη που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και κεφαλιά του Τζοβάρα που απέκρουσε ο Καραχάλιος

49ο λεπτό: Καλό σουτ του Χατζηστραβού, άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

35ο λεπτό: Πιέζει και για δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ, έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς

30ο λεπτό: Ωραίο σουτ του Γαιτανίδη

26ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ  Τρομερό σε εκτέλεση γκολ του Τζοβάρα με δυνατό σουτ με το αριστερό, 1-1

21ο λεπτό: Σουτ του Τσαούση, μπλοκάρει ο αντίπαλος γκολκίπερ

Αποκρούει ο Ταλιχμανίδης, αλλα στην επαναφορά σκοράρει  ο Αστέρας, 0-1

15ο λεπτό: Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης

10ο λεπτό: Χωρίς σκορ το παιχνίδι μέχρι στιγμής

Ξεκίνησε το ματς

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ταλιχμάνίδης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Καλουτσίκίδης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Σαλαμούρας, Δούμτσης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας