Διπλό ΚΑΙ στο Αλκαζάρ η Κ19!

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ19 του ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας, στο στάδιο Αλκαζάρ, την αντίστοιχη της ΑΕΛ με 1-2...

Τι κι αν έχει εξασφαλίσει εδώ και καιρό τον τίτλο; Η Κ19 του Δικεφάλου συνεχίζει ακάθεκτη την ξέφρενη πορεία της στο πρωτάθλημα της Super League Σουρωτή. Τελευταίο... θύμα των παικτών του Πάμπλο Γκαρσία η ΑΕΛ, την οποία κέρδισε με 1-2 μέσα στο Αλκαζάρ.

Παρά τις αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα, η δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου ήταν και πάλι εξαιρετική, έχασε σωρεία ευκαιριών, βρήκε δύο γκολ στο πρώτο μέρος και στο δεύτερο παρά την πίεση των γηπεδούχων, άντεξε και έφτασε στο τρίποντο.To σκορ άνοιξε στο 21′ ο Πανίδης μετά από πάσα του Δούμτση και αφού πρώτα είχε σπαταλήσει τρεις σημαντικές ευκαιρίες.

Τρία λεπτά μετά ο Χατζηστραβός πήρε τη μπάλα, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με άψογο τελείωμα έκανε το 0-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, στο οποίο ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε πλήρως.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν στο 77′ να μειώσουν σε 1-2, αλλά δεν βρήκαν κάτι περισσότερο και υποχρεώθηκαν σε ήττα.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης, Τσαούσης, Διαμαντής, Μανιώτης, Τσιγγάρας (70′ Μελετίδης), Χατζηστραβός, Βουτσάς, Γαϊτανίδης (60′ Ξιφιλίνος), Δούμτσης, Πανίδης (72′ Θεοδωρίδης)

................................................

77o λεπτό: 1-2 μειώνει η ΑΕΛ

26ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ. Ο Χατζηστραβός πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με άψογο τελείωμα έκανε το 0-2

23ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-1 η Κ19. Ο Πανίδης πήρε την μπάλα από τον Δούμτση και σκόραρε

14:10 Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης, Τσαούσης, Διαμαντής, Μανιώτης, Τσιγγάρας, Χατζηστραβός, Βουτσάς, Γαϊτανίδης, Δούμτσης, Πανίδης. Αναπληρωματικοί: Συλλέκτης, Πουρναράς, Σαλαμούρας, Θεοδωρίδης, Ξιφιλίνος, Μιχαηλίδης, Μελετίδης

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει με καθυστέρηση, λόγω αγώνων στίβου!