Διατήρησε το απόλυτο η Κ15!

Το ματς με την Ξάνθη ήταν ένα σημαντικό τεστ για την Κ15 που το πέρασε με επιτυχία.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 2-1 μέσα στην έδρα της ακριτικής ομάδας, έφτασε τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και παραμένει μόνος στην κορυφή.

Ο Δικέφαλος... καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Στο 25' ο Σαρέγκος εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων και με σουτ άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αλτιντζής έδωσε την ασίστ για τον Τσοπούρογλου κι αυτός έκανε δύο τα γκολ του ΠΑΟΚ.

Η Ξάνθη το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 στο 69 χωρίς, ωστόσο, ν' απειλήσει ιδιαίτερα τον ΠΑΟΚ για την ισοφάριση.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ ήταν: Μπαλωμένος, Γρηγοριάδης (60' Τεμερτζόγλου), Καλτσίδης, Καραμπέρης, Αβεντισιάν, Παναγιώτου, Γρόσδης (73' Καλαϊτζής), Τσοπούρογλου, Αλτιντζής (77' Πύρτσιος), Σαπουντζής (65' Κιουρτσίδης), Σαρέγκος (72' Γκορτετζιάνι)