"Λύγισε" στο τελευταίο δεκάλεπτο (pics)...

Για την 7η αγωνιστική της Α1, στο κλειστό της Πυλαίας, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ έχασε από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού με 57-53 ...

Περισσότεροι από 500 θεατές (!) βρέθηκαν στην Paok Sports Arena για το πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι... Ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 35ο λεπτό, όμως δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα, καθώς στα κρίσιμα τελευταία 5 λεπτά έλειψε το καθαρό μυαλό από τις παίκτριές του.

Τα δεκάλεπτα: 16-12, 30-26, 43-39, 53-57

ΠΑΟΚ: Κυρατζή, Τελλίδου 20 (2), Καλομιτσίνη, Σπανίδου 5 (1), Καλαμπάκου 7 (2), Κατωπόδη 7, Νάστου, Τσελεμπή, Μπροκ 14 (15 ριμπ.).

Παναθηναϊκός: Καλέντζου 3 (1), Αυτζή 2, Κόνιαλη 4, Όλιβερ 29 (15 ριμπ.), Σλούκα 2, Έιβερι 7 (1), Γλυνιαδάκη, Κυριακοπούλου 10.

{gallery}2015/Women-basket/PaokVsVazelos/Motion{/gallery}

.................................................

30-26

Τέλος 2ης περιόδου, σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριαρχεί η δύναμη και το πάθος για τη νίκη. Ο ΠΑΟΚ έχει ελαφρύ προβάδισμα στο σκορ μετά το αρχικό 0-4 και δείχνει αποφασισμένος για τη νίκη! Σημαντική η βοήθεια του κόσμου που έχει γεμίσει τις κερκίδες, πίσω από τους δύο πάγκους.