Έκανε το δύο στα δύο ο ΠΑΟΚ mαteco!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, κερδίζοντας στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος την ΑΕΠ Πανοράματος με 19-35.

Ο ΠΑΟΚ mαteco παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου, Μεντεσίδου, Vrancic, Gomes, Borizovska και Brocardo.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι ασπρόμαυρες μπήκαν δυνατά πραγματοποιώντας ένα σερί 5 τερμάτων. Μετέπειτα οι γηπεδούχες βγήκαν στην αντεπίθεση και κατάφεραν να μειώσουν. Όμως ο ΠΑΟΚ κράτησε το πάνω χέρι στο σκορ και το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ολοκληρώθηκε με 10-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «νταμπλούχες» βρήκαν ξανά την συγκέντρωση τους και βρέθηκαν με 8 γκολ μπροστά από τα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια οι αντίπαλες τους είχαν απάντηση. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ mαteco διατήρησε και επέκτεινε το προβάδισμα που είχε, και η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με 19-35.

Στην 3η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ mαteco υποδέχεται το Σάββατο 15 Οκτωβρίου, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», την ΑΕΣΧ Πυλαίας.