Εύκολα το 3Χ3 ο ΠΑΟΚ Mateco

Το 3Χ3 έκανε ο ΠΑΟΚ Mateco στο πρωτάθλημα, ο οποίος στην Προσοτσάνη νίκησε την τοπική ομάδα με 17-41, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Α1 Χάντμπολ γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Δικέφαλος άνοιξε από νωρίς το ρυθμό και την διαφορά στο σκορ. Με την Χατζηπαρασίδου ως πρώτο... βιολί στην επίθεση με επτά τέρματα και τις επιθετικές βοήθειες από Μπατζαρακούδη-Γκάτζιου ο ΠΑΟΚ πήρε νωρίς διψήφια διαφορά. Το πρώτο μέρος «έκλεισε» με τον Δικέφαλο προηγούμενο στο σκορ με 11 τέρματα, 10-21.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Mateco συνέχισε στον ίδιο δαιμονιώδη ρυθμό αυξάνοντας όλο και περισσότερο την διαφορά. Ο Γιώργος Βακάλης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του, με τα κορίτσια του Δικεφάλου να εκμεταλλεύονται στο έπακρο αυτήν την ευκαιρία. Το τελικό 17-41 έδωσε την τρίτη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον ΠΑΟΚ Mateco στις 30 Οκτωβρίου απέναντι στο Πανόραμα HONDA, εντός έδρας στις 15:00.

Πεντάλεπτα: 1-4, 2-9, 4-12, 5-15, 8-19, 10-21 (ημχ), 10-22, 11-25, 11-29, 13-32, 13-36, 17-41

ΠΑΟΚ Mateco (Βακάλης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 9, Μπαταζαρακούδη 3, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου 1, Ζυγούρα 2, Σαμολαδά 2, Στογιάνοβιτς 4, Σεβδίλη 7, Νίκολιτς 1, Όλιατς, Καραχαρίση, Γιοβάνοφσκα 5, Γκάτζιου 6