2x2 για τους «μάγκες» με τα ασπρόμαυρα

Το 2x2 πραγματοποίησε το τμήμα χάντμπολ του ΠΑΟΚ, επικρατώντας άνετα της Α.Ε.Σ.Χ Πυλαίας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Handball Premier, με σκορ, 21-28.

Από την αρχή του αγώνα και καθ' όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, πρωταγωνιστές ήταν οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων, οι οποίοι με πολύ καλές επεμβάσεις κράτησαν το σκορ χαμηλά, με τον ΠΑΟΚ να έχει το προβάδισμα ενός τέρματος, 10-11.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ βρήκε τον εαυτό του, κυριάρχησε στο γήπεδο παίζοντας καλή άμυνα, ενώ ταυτόχρονα βρήκε ρυθμό και στην επίθεση και «καθάρισε» το παιχνίδι.

Συμπερασματικά ο ΠΑΟΚ κατόρθωσε να διπλασιάσει τις νίκες του στη δεύτερη στροφή του πρωταθλήματος, εκμεταλλευόμενος την ποιότητα και το βάθος του ρόστερ του, ο οποίος ήταν και ο καθοριστικός παράγοντας στην εξέλιξη του αγώνα.

Ο προπονητής του Δικεφάλου, Παναγιώτης Γούσιος, μοίρασε το χρόνο συμμετοχής στο σύνολο των παικτών, ενώ πλέον η προσοχή στρέφεται στη συνέχεια και στο παιχνίδι με την ομάδα της Δράμας 1986, το οποίο είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-5, 6-7, 8-7, 10-11 (ημχ), 13-14, 13-16, 15-20, 17-22, 19-26, 21-28

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Άρσιτς, Παπαβασίλης 1, Νικολαΐδης 1, Γιορανίδης, Παλάσκας 5, Τσαναξίδης, Μέντουριτς 1, Λιάπης, Αποστόλου 1, Κυριακίδης, Στογιάνοβιτς 7, Σεϊρεκίδης 3, Καβουσανάκης, Καραγκιοζόπουλος 3, Τζωρτζίνης 5