Ήττα και πάλι για την ομάδα χάντμπολ!

Για την 18η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ έχασε στο Κλειστό «Μελίνα Μερκούρη», από τον Ολυμπιακό με 33-23...

Στο ξεκίνημα, ο ΠΑΟΚ άνοιξε πρώτος το σκορ, 0-1, χτίζοντας στη συνέχεια μία διαφορά των +2 γκολ, 1-3 και 2-4. Η ισοπαλία ήρθε στο 4-4 και κρατήθηκε μέχρι το 6-6, με το Δικέφαλο να δίνει το δικαίωμα στον αντίπαλο να περάσει μπροστά στο σκορ, 8-6 και 9-6. Οι "ασπρόμαυροι" μείωσαν τη διαφορά στα 2 γκολ, 11-9, ωστόσο τρία διαδοχικά εύστοχα τέρματα, τον άφησαν πίσω για 5 γκολ, 14-9, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται τελικά με 14-10 σκορ.

Στην επανάληψη, η διαφορά των 4 τερμάτων διατηρήθηκε μέχρι το 17-13, οπότε και το κενό διάστημα των παικτών του ΠΑΟΚ έδωσε το δικαίωμα στους αντιπάλους να ανοίξουν τη διαφορά, 22-14 και 24-16 για να φτάσουμε στο τελικό 33-23.

Συμπερασματικά, σε έναν ακόμη αγώνα καταλυτικό ρόλο έπαιξε το "κύμα" τραυματισμών που ταλανίζει το τμήμα από το ξεκίνημα της αγωνιστικής περιόδου από ικανά και έμπειρα στελέχη, το οποίο μεσούσης της σεζόν είναι πολύ δύσκολο να διορθωθεί...

Στην επόμενη αγωνιστική περίοδο, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Τετάρτη 4 Μαρτίου και ώρα 17:00 στο κλειστό της Νεάπολης την ΑΕΣΧ Πυλαίας.