Τίποτα δεν τελείωσε...

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στο κλειστό του Ρέντη τον Ολυμπιακό το απόγευμα της Δευτέρας 27 Ιανουαρίου από τον οποίο και έχασε με 3-1 σετ.

Ο ΠΑΟΚ ο οποίος ξεκίνησε με τους Τερζή, Σωτηρίου, Μάρσαλ, Ντεν Ντρις, Μπιέλιτσα, Γάτση και λίμπερο τον Στεφάνου στην αρχική του σύνθεση πήρε προβάδισμα, 2-3 και 3-4 με τις δύο ομάδες στην συνέχεια να συμβαδίζουν μέχρι το 12-12. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα τριών πόντων 17-14 και 18-15. Ο Δικέφαλος συνέχισε με χαμηλά ποσοστά στην επίθεση και το σετ ολοκληρώθηκε με 25-21 τελικό σκορ.

Στο δεύτερο σετ οι "ασπρόμαυροι" μπήκαν δυνατά πήραν προβάδισμα 3-6, ισοφαρίστηκαν αλλά πήραν εκ νέου προβάδισμα τριών πόντων 6-9. Στην συνέχεια του σετ ο Δικέφαλος πάτησε τους αντιπάλους του φτάνοντας την διαφορά στους 6 πόντους, 10-16 και 13-19, έκλεισε το σετ με 19-25 και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο σετ ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω με 9-6 και 15-10. Οι παίκτες του Δικεφάλου πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στην διεκδίκηση του σετ, το οποίο ολοκληρώθηκε με 25-14.

Στο τέταρτο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στους πόντους με τους γηπεδούχους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα 2 πόντων σε όλη την διάρκεια του σετ. Ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω με τρεις πόντους 21-18, αλλά κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος του κατάσταση με ένα σερί 4-0 και πήρε κεφάλι στο σκορ με 21-22. Από εκεί και πέρα οι ομάδες πήγαν "χέρι-χέρι" μέχρι το 28-28 με τους γηπεδούχους να παίρνουν το σετ με 30-28 και κατά συνέπεια το παιχνίδι με 3-1.

Ο Δικέφαλος στρέφει πλέον την προσοχή του στο παιχνίδι με τον Παμβοχαϊκό στο Παλατάκι, θέλοντας να επιστρέψει στις νίκες.

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: 3-1

Αναλυτικά τα σετ: 25-21, 19-25, 25-14, 30-28