Πλήρωσε το κακό δεύτερο οκτάλεπτο!

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 του πόλο, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο από τον Πανιώνιο με 8-7...

Στην τελευταία αγωνιστική του α' γύρου, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays υποδέχθηκε στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο το απόγευμα του Σαββάτου 30 Νοεμβρίου 2019 τον Πανιώνιο, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 7-8 τελικό σκορ.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν από νωρίς το σκορ, με τον Παπάκο να γράφει το 1-0. Στη συνέχεια, ο αρχηγός του Δικεφάλου, Νίκος Σαρησάββας, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα έκανε το 2-0, με τους αντιπάλους να μειώνουν σε 2-1. Ο Παύλος Μουρατίδης έδωσε και πάλι αέρα δύο τερμάτων στους «ασπρόμαυρους», διαμορφώνοντας το 3-1 του πρώτου οκταλέπτου.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, ένα κενό διάστημα των παικτών του ΠΑΟΚ έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενουμένους να ισοφαρίσουν, 3-3, με τη λήξη του ημιχρόνου να τους βρίσκει τελικά προηγούμενους με 3-4.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, οι παίκτες του Δικεφάλου δεν κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα, με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίξει στα τρία γκολ, 3-6. Ο Γιάννης Παπάκος, λίγο πριν τη λήξη του οκταλέπτου, βρίσκοντας... στόχο, έκανε το συνολικό 4-6 της περιόδου.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Νίνο Μπλάζεβιτς, με πέναλτι, κατάφερε να φέρει τη διαφορά στο ένα γκολ, 5-6, με τα τελευταία 03:30 λεπτά να είναι τα πιο κρίσιμα... Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν και πάλι τη διαφορά στο +2, 5-7, με τον Νίνο Μπλάζεβιτς να μειώνει και πάλι, 6-7. Μόλις 21'' πριν τη λήξη του αγώνα, ο Γιάννης Παπάκος έφερε το σκορ στα «ίσια», 7-7, ωστόσο, οι αντίπαλοι «είχαν» την τελευταία λέξη, κάνοντας το τελικό 7-8 στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Πλέον, ακολουθεί διακοπή, με την έναρξη του β' γύρου να είναι προγραμματισμένη για τις αρχές Φεβρουαρίου.

Ο Δικέφαλος θα έχει το χρόνο να ξεκουραστεί, να ανασυνταχθεί και να δουλέψει, προκειμένου να παρουσιάσει ένα διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο στο β' γύρο.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 7-7 με Παπάκο

Έχουμε περάσει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

6-7 με Μπλάζεβιτς

5-7

4:07 Διπλή αποβολή σε Σαρησάββα και Βέκκο.

ΓΚΟΟΟΟΛ 5-6, με πέναλτι του Μπλάζεβιτς

Από μια χαμένη επίθεση και για τις δύο ομάδες.

1:55 Τάιμ άουτ καλεί ο Πάνος Βέργος.

Διπλή απόκρουση του Φλέγκα σε σουτ των Παυλίδη και Καλαϊτζή.

3:25 Αποβολή του Καζάζη.

3-4

4:36: Αποβολή του Γεωργακόπουλου.

3-3

Οριακή φάση για το αν η μπάλα πέρασε την νοητή γραμμή του τέρματος μετά το πέναλτι του Βέκκου.