Ήττα από τον Απόλλωνα στην Αθήνα!

Για την 8η αγωνιστική της Α1 του πόλο, ο ΠΑΟΚ έχασε στο κολυμβητήριο στο Γουδί, από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 16-7...

Οι «ασπρόμαυροι» παρατάχθηκαν, δίνοντας έμφαση στη σφιχτή άμυνα, με αποτέλεσμα η λήξη της περιόδου να βρει τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ, 3-2. Την ίδια εξέλιξη, ωστόσο, δεν είχε το δεύτερο οκτάλεπτο, στο οποίο οι παίκτες του Δικεφάλου επέτρεψαν στους αντιπάλους να εκμεταλλευτούν κάθε ευκαιρία, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 10-3 σκορ.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, η αποβολή του Καλαϊτζή και, στη συνέχεια, η αποβολή με αντικατάσταση του αρχηγού του Δικεφάλου Νίκου Σαρησάββα, έπαιξαν καθοριστικό ρόλο για την εξέλιξη του αγώνα, με την τρίτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 13-5 σκορ και την αναμέτρηση με 16-7.

Ο Δικέφαλος, ο οποίος μπήκε στην αναμέτρηση δυνατά, πλήρωσε το κενά διαστήματα, καθώς και τις αποβολές των παικτών του σε σημαντικά σημεία του αγώνα.

Στην επόμενη αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays υποδέχεται τον Ν.Ο. Βουλιαγμένης στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 14:00.

Χωρίς αρχή και τέλος η ομάδα!

10-3 Παπαγεωργίου στην κόντρα και πάλι, μοιάζει να έχει παρατήσει το παιχνίδι η ομάδα από τόσο νωρίς, παίζοντας απέναντι στο ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ που ακούει στον όνομα Απόλλωνας Σμύρνης!!!

9-3 Γραμματικός, πολύ κακός ΠΑΟΚ και σήμερα!

8-3 Μοσκόφ

Νέο πέναλτι για τον Απόλλωνα!

7-3 με πέναλτι του Χαραλαμπόπουλου, στο οποίο υπέπεσε ο Παυλίδης. Στο +4 και πάλι οι γηπεδούχοι, με τον ΠΑΟΚ να κυνηγάει στο σκορ για ένα ακόμη παιχνίδι!