Μεγάλο διπλό στον Άλιμο!

Για την 12η αγωνιστική της Α1 του πόλο, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στον Άλιμο, τον Υδραϊκό με 7-5...

Ο ΠΑΟΚ με τη νίκη του αυτή έφτασε τους 10 βαθμούς, ανέβηκε στην 10η θέση, αφήνοντας πίσω του τα Χανιά που αναδείχθηκαν ισόπαλα 7-7 με τον Πανιώνιο στην Αθήνα!

Το πρώτο οκτάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες 2-2.Στην δεύτερη περίοδο το παιχνίδι έγινε ακόμα πιο κλειστό με τον Δικέφαλο να μην εκμεταλλεύεται τα λάθη των αντιπάλων με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω με 3-2 στην λήξη του ημιχρόνου.Στο τρίτο οκτάλεπτο η ομάδα του Πάνου Βέργου έπαιξε έξυπνα και κατάφερε να γυρίσει το ματς σε 3-4 με επιμέρους σκορ 0-2.Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο ΠΑΟΚ συνέχισε στον καλό ρυθμό που είχε αποκτήσει με αποτέλεσμα να κερδίσει τον αγώνα με 5-7.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του ΠΑΟΚ ΜΟRRIS αγωνίζεται και πάλι εκτός με αντίπαλο τον Απόλλων Σμύρνης, στην Αθήνα.

Στο τμήμα κρατούν χαμηλούς τόνους και ελπίζουν σε καλύτερη συνέχεια τόσο με την απόκτηση του Τομάσεβιτς όσο και με την επιστροφή του τερματοφύλακα Κώστα Γαλανίδη οι οποίοι σε συνδυασμό με την εμπειρία του Ζάτοβιτς και το ταλέντο των Ελλήνων νεαρών να δημιουργήσουν τις συνθήκες εκείνες που θα δώσουν ώθηση στην ομάδα.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-0, 0-2, 2-3

Υδραϊκός (Κραβαρίτης): Φλέγκας, Αλεβίζος, Μιτελούδης, Στελλάτος 1, Χατζηκυριακάκης 3, Τοράκης, Μπλάνης, Βιτέλλας, Αργυρόπουλος, Πάτερος, Χαραλαμπόπουλος 1, Αλαμάνος, Μιγόπουλος, Γραμματικός

ΠΑΟΚ (Βέργος): Γαλανίδης, Σαρησάββας 1, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν. 2, Κουλούρης, Νάνος, Τσολακούδης 2, Μουρατίδης 1, Παυλίδης, Προσινικλής Π., Τίγκας Τομάσεβιτς, Σιορδίλης, Τάτσης, Κεχαλάρης

................................................

19" Χαμένη επίθεση για Υδραϊκό, πήρε το διπλό ο ΠΑΟΚ!!!

5-7 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Ζάτοβιτς, 1:36 πριν το τέλος, αγκαλιά με τη νίκη η ομάδα

2:16 Επιθετικό εναντίον του ΠΑΟΚ!

3 λεπτά υπολείπονται, δραματικό το παιχνίδι, καθώς ο ΠΑΟΚ καίγεται για τη νίκη!

5-6 μειώνει με πέναλτι του Χατζηκυριακάκη ο Υδραϊκός

4:30 για το τέλος

4-6 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Προσινικλής στον παίκτη παραπάνω

4-5 μειώνει ο Υδραϊκός

5:32 για το φινάλε

3-5 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τσολακούδης, ένα γκολ που μπορεί να αποβεί καθοριστικό