Ξεκίνημα με νίκη!

Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ MORRIS, ο οποίος κατάφερε να επικρατήσει του Υδραϊκού με 4-3 σε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι.

Πολύ δυνατά μπήκε στο παιχνίδι ο Δικέφαλος, ο οποίος το πρώτο οκτάλεπτο βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-1 γκολ. Στο δεύτερο οκτάλεπτο, με γκολ του Ζάτοβιτς γίνεται το 3-1, σκορ που διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με την πολύ σκληρή του άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες έπαιξαν σφιχτά στην άμυνα, ωστόσο ο Δικέφαλος δεν κατάφερε να κερδίσει το επιμέρους σκορ του τρίτου οκτάλεπτου, που έληξε 1-2 γκολ. Το συνολικό 4-3 το τρίτου οκτάλεπτου, διατηρήθηκε μέχρι και λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

ΠΑΟΚ MORRIS – Υδραϊκός: 4-3

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-0, 1-2, 0-0

ΠΑΟΚ (Βέργος): Γαλανίδης, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν. 2, Κουλούρης, Νάνος, Τσολακούδης, Μουρατίδης, Παυλίδης, Μαξίμοβιτς 1, Τίγκας, Προσινικλής Π., Σιορδίλης, Τάτσης, Μπόλκας