BOX Fans’ Man of the Match ο Κωνσταντέλιας

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας αναδείχθηκε BOX Fans’ Man of the Match της αναμέτρησης κόντρα στον ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας, για την 8η αγωνιστική των Play Offs της Stoiximan Super League 2023-24.
Photo Credits: @paokfc.gr

Ένα μεγάλο βράδυ στο γήπεδο τη Τούμπας κόντρα στην ΑΕΚ. Ο Δικέφαλος προηγήθηκε, στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά εν τέλει ανέτρεψε το παιχνίδι, κέρδισε με 3-2 και έβαλε ξανά φωτιά στο πρωτάθλημα.

Εκ των κορυφαίων ο Γιάννης Κωνσταντέλιας . Ο νεαρός εξτρέμ ήταν κομβικός, ήταν αυτός που έβαλε τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης και αυτός που ισοφάρισε στο 81ο με όμορφο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μετά από ασίστ του Σαμάτα . Ο Mr. Breeze ήταν απολαυστικός, με γρήγορη σκέψη, άμεσο παιχνίδι και σωστές αποφάσεις.

Στην ψηφοφορία για τον Fans’ Man of the Match o Mr.Breeze συγκέντρωσε το 54,24% των ψήφων και πήρε μία ακόμα ατομική διάκριση.

Στη δεύτερη θέση έμεινε ο εξαιρετικός Ζόαν Σάστρε που μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ της ανατροπής 90′, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Ντόμινικ Κοτάρσκι , ο οποίος με εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε όρθια την ομάδα όποτε αυτή τον χρειάστηκε.