«Ντόρτι» του Πανιωνίου στον Ολυμπιακό!

Φιλικό επ ευκαιρίας της διακοπής των εθνικών έδωσαν Ολυμπιακός και Πανιώνιος με τους κυανέρυθρους να είναι οι νικητές με ... 2-4!
Πηγή: thessports.gr

Μάλιστα η ενδεκάδα του Ολυμπιακού είχε πολλά από τα «πρωτοκλασάτα» ονόματα με τον φιλοξενούμενο Πανιώνιο να δείχνει πιο «ψυχωμένος» και να παίρνει εύκολα το παιχνίδι. Τόσο εύκολα που στο 45΄ο δείκτης του σκορ είχε φτάσει ήδη στο 4-1 με τους, με δυο γκολ του Ανσαριφάτ και ένα από τους Βιγιάλμπα και Μπρούνο Χαλκιάδάκης. Προσωρινά σε 1-3 μείωσε ο Ιντέγιε με το 1-4 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός ήταν να μειώσει εκ νέου στα δυο γκολ διαφορά με τον Φουστέρ από τα έντεκα μέτρα.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Μποτία, Μαζουακού, Καμπιάσο, Τζανδάρη, Τσόρι, Σεμπά, Ερνάνι, Ιντέγιε

Πανιώνιος: Διούδη, Τασουλή, Αργυρόπουλο, Πατσατζόγλου, Χατζηισαΐα, Μητρόπουλο, Καθάριο, Μασούρα, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκη, Βιγιάλμπα.