Η πεντάρα, πεντάρα και η βουτιά, βουτιά

Από thessports.gr: Ο Ολυμπιακός καθάρισε από νωρίς τον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, αφού από το πρώτο κιόλας ημίχρονο όλα είχαν τελειώσει. Το τελικό 5-1 είναι ενδεικτικό του τι έγινε στο ματς, απ' όπου φυσικά δεν έλειψε το φαλτσοσφύριγμα.
Πηγή: thessports.gr

Το πέμπτο γκολ των ερυθρόλευκων ήρθε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μαζουακού, αν και έκανε μία μεγαλοπρεπέστατη βουτιά (διαιτητής ο Θεσσαλονικιός Παπαδόπουλος).

Στο 31′ ο Κασάμι, στο 32′ ο Φορτούνης και στο 42′ Μποτία, πέτυχαν τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου, ενώ β' μέρος, ο Τζημόπουλος έβαλε αυτογκόλ στο 52′, ο Ντουρμπάζ είκοσι λεπτά αργότερα σκόραρε με πέναλτι, ενώ στο 86′ ο Λίλα διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σίλβα): Ρομπέρτο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Σαλίνο, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Φορτούνης (58′ Ερνάνι), Σεμπά, Ντουρμάζ, Ιντέγιε (58′ Φινμπόγκασον).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μανιάς, Μιχαήλ, Τσουκαλάς (76′ Γιάκος), Μπέριος (58′ Σκόνδρας), Ακόστα, Λίλα, Στρούνα, Τσάβες, Ναδάλες.