Ζωντανή με Δεληζήση η «ελαφρά ταξιαρχία»

Με γκολ του Δεληζήση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε με 1-0 τον Εργοτέλη, έπειτα από ένα ματς ροντέο και παραμένει ζωντανός για την παραμονή. Το ματς ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς με τους γηπεδούχους να έχουν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως ο Στοϊκοβιτς δεν έλεγε να νικηθεί μέχρι την τελευταία ουσιαστικά φάση του ματς που τον νίκησε ο υψηλόσωμος στόπερ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας». Δοκάρι ο Εργοτέλης στο 66΄με τον Διαμαντάκο, που μόνο αδιάφορος δεν κατέβηκε στη Ριζούπολη, αποβλήθηκε ο Μεχία με δεύτερη κίτρινη στο 66΄κι ο Φαρινόλα επίσης με δεύτερη κίτρινη στο 90+5΄! Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Γκόμες, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Παπαζαχαρίας, Χατζηζήσης (72' Γκουέλα), Τσοκάνης (62' Αμπροουζ), Κόρμπος, Μίνγκας (46' Ντάλμπεργκ), Λουσέρο, Φαρινόλα, Πετρόπουλος ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Στοϊκοβιτς, Πίτσος (17' λ.τρ. Σαρρής)-, Μεχία, Ρέντζας, Αντελέγιε, Κούμπικ (62' Μπουχαλάκης), Κοζορώνης, Μπαντιμπανγκά, Ρομάνο, Χαντί, Διαμαντάκος
Πηγή: metrosport.gr